با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حجت‌الاسلام والمسلمین طباطبایی: من آیت‌الله هاشمی را شهید می‌ دانم

سخنان صریح استاد اخلاق در شب رحلت هاشمی

 

اصلاحات نیوز – حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی، از قدیمی‌ترین مبارزان پیش از انقلاب، با حضور در تلویزیون، از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی سخن گفت و انتقاداتی جدی علیه مخالفان آن مرحوم مطرح کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از «نامه‌نیوز»، گزیده صحبت‌های حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی طباطبایی به شرح زیر است:

من آیت‌الله هاشمی را شهید می‌دانم، چون به دنبال حق بود.

– تا خبر درگذشت آیت الله هاشمی را شنیدم بی اختیار لرزه بر بدنم افتاد، گریه کردم، و فکر نمی کردم بتوانم اینجا صحبت کنم.

– آخوندی بود که پیش امام عزیزترین بود … من مطلع هستم و بی‌خود حرف نمی‌زنم.

– از هر کاری که احتمال می‌داد برای انقلاب ضرر داد خودداری می‌کرد … فحش می‌شنید، توهین می‌دید … بد توهین‌هایی به او کردند … اما او صبر داشت و می‌گفت نظام نباید لطمه بخورد.

– صداوسیمایی‌ها گله می‌کنند چرا بیننده تلویزیون کم شده و چرا مردم ماهواره می‌بینند. من وظیفه دارم بگویم الان اگر از هاشمی تجلیل نکنید بیننده‌تان کم می‌شود … افراد پخته و فهیم و باکمال و دلسوز جامعه توقع دارند صداوسیما در خصوص درگذشت آیت‌الله هاشمی مایه بگذارد.

– وقتی پیام رهبری را خواندم دلم برای آقای هاشمی و رهبری سوخت. الهی هیچکس مشاور دین‌دار و دلسوز خود را از دست ندهد. در ادامه پیام رهبری به اختلاف نظرهای آقای هاشمی با ایشان اشاره شده بود، همین امر نشان می‌دهد که هاشمی دقیقاً نظرات خود را می‌گفت اما مقید بود که در نهایت حرف رهبری را اجرا کند. ایشان به فکر انقلاب و نظام بود. خناس‌ها می‌خواستند ایشان را از رهبر دور کنند اما موفق نشدند زیرا علاقه این دو بدان حد بود که هیچ فرد یا گروهی نتوانستند در آن شبهه ایجاد کنند.

– به خداوندی خدا آنقدر هاشمی را دوست دارم که نمی‌توانم آرام بگیرم. به خودم فشار آوردم که گریه نکنم اما (گریه‌های بی‌امان سیدمهدی طباطبایی) … خدا نخواست ایشان بستری شود و ایشان قشنگ با حال خوب به مهمانی خدا رفت … برای من نقل کردند که با خوشی از همکارانش خداحافظی کرده است.

– همه پولش را به رفقایش داد و کمک کرد و به هرکسی که محبت کرد، بیشتر صدمه دید.

– چقدر با ایشان بدی کردند، حداقل از خدا بترسید … خیلی عادت به عفو داشت … برخی حمله به هاشمی را برای خود موفقیت می‌دیدند … هاشمی می‌گفت در حرم پیامبر دعا کرده بود «دوستانی که نادانسته یا عمداً به من جسارت کردند و فکر کردند به نظام خدمت می‌کنند، خدایا نه‌تنها بیامرزشان بلکه توفیق خدمت به آنها بده» … مخالفان نسبت‌های ناروایی می‌دادند، خدا اینها را ببخشد … ای عزیزان، ایشان زنده نیست که دیگر ببخشد و خدا هم دیگر نمی‌بخشد … ای بدگویان، دیگر ایشان نیست که شما را عفو کند و دیگر عفوی نخواهید دید، امیدوارم به عقل بیایید.

– من آیت‌الله هاشمی را شهید می‌دانم، شهید حتماً نباید با شمشیر کشته شود، کسی در که در طلب حق باشد، شهید است… ایشان را به اندازه چهار شهید می‌دانم.

– وقتی نمازجمعه آقای هاشمی را متوقف کردند، نمازجمعه تعطیل شد. آقایان چکار می‌کنند؟ وقتی نشود مردم از نمازجمعه بهره بگیرند یعنی نماز جمعه تعطیل است. چرا نماز جمعه اینقدر خلوت است؟ این چرا را باید آقایان جواب دهند.

– آقای هاشمی بهترین و قوی‌ترین کسی بود که حفظ نظام می‌کرد.

 

  شهیندخت مولاوردی: ترویج نشاط با توجه به افزایش افسردگی دختران یک ضرورت است
آگهی
آگهی