با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

کفاشیان: فدراسیون باید ماجرای برانکو و کی روش را حل کند

کفاشیان: فدراسیون باید ماجرای برانکو و کی روش را حل کند

 

اصلاحات نیوز – نایب رییس فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون باید با تدبیر خودش اختلاف بین کی روش و برانکو و مواردی از این دست را حل کند که این موضوع با تعامل بیشتر بین مربیان لیگ برتری و تیم ملی قابل دسترسی است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، علی کفاشیان در حاشیه کلاس مربیگری حرفه‌ای فوتبال گفت‌: این کلاس طبق دستورالعمل های AFC انجام می‌شود. مربیانی که می‌خواهند در لیگ قهرمانان آسیا روی نیمکت بنشینند باید این دوره را بگذرانند. بیشتر مربیان لیگ برتری در آن شرکت کرده‌اند. چند دوره است که با حضور مدرسان خوب فیفا این دوره‌ها برگزار شده است که یک دوره آن هم در خارج از کشور بوده است. امیدوارم بتوانیم این دوره‌ها را برای مربیان دسته یک و دو هم برگزار کنیم.

او ادامه‌ داد: مدت این کلاس ۱۰ روز است و بعد از آن چند ماه بعد در بخش‌های مختلف مثل بدنسازی، تکنیک‌های مربیگری و … برگزار می‌شود.

کفاشیان درباره غیبت چند مربی لیگ برتری در این کلاس، گفت‌: آنها جزو این کلاس هستند اما مطمئن هستم که از فردا در کلاس حاضر خواهند بود.

نایب رییس فدراسیون فوتبال درباره اختلاف کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ هم گفت‌: ان‌شاء‌الله فدراسیون با تدبیر این مورد و موردهای دیگر را حل کند. باید همیشه منافع ملی را ببینیم. اگر تعامل مربیان لیگ برتری با تیم‌ ‌ملی بیشتر شود و نشست‌های بیشتری داشته باشند این مشکلات کمتر می‌شود. از زمان حضور من تاکنون نتوانسته‌ایم این جلسات را به خوبی برگزار کنیم. اگر تعامل نباشد هر مربی می‌گوید آن چه او می‌گوید انجام شود.

کفاشیان ‌اضافه کرد: این مساله به فدراسیون باز می‌گردد و همه باشگاه‌ها و تیم‌ ‌ملی و سازمان لیگ زیر نظر فدراسیون هستند. در آینده تعامل بیشتری بین اینها برقرار می‌کنیم. اگر قرار باشد از دور به هم پرخاش کنند، این تعامل صورت نمی‌گیرد.

او درباره سفر تاج به امارات و بازگشت زود هنگام تیم‌ ‌ملی از امارات هم گفت‌: خود آقای تاج درباره دلیل این مساله توضیح خواهند داد.

کفاشیان درباره آخرین وضعیت پرونده جیووا هم گفت‌: این مورد را هم باید با تعامل حل کنیم. این هفته‌ جلسه‌ای داریم که این مساله را طوری پیش ببریم که به نفع فدراسیون انجام شود.

او درباره تیم‌ ‌ملی فوتبال بانوان هم، گفت‌: این تیم منحلی ندارد. در چند سال اخیر لزومی ندیدیم که تیم‌ ‌ملی بزرگسالان داشته باشیم، چون رویدادی نداشتیم که بخواهیم در آن شرکت کنیم. ما همه سرمایه‌گذاری مان را روی رده‌های پایه گذاشته ایم. اگر رویداد خاصی داشته باشیم تیم بزرگسالان را تشکیل می‌دهیم و حمایت می‌کنیم.

نایب رییس فدراسیون فوتبال درباره دیدار دوستانه پنجشنبه عصر تیم‌ ‌ملی و رسانه‌ای نکردن این مساله از سوی فدراسیون، گفت‌: در این باره اطلاعی ندارم و نپرسیده‌ام.

کفاشیان درباره وضعیت میزبانی ایران از جام جهانی فوتسال هم گفت‌:  مدارک لازم را به فیفا فرستاده‌ایم اما آنها فعلا در تعطیلات هستند بعد از تعطیلات رایزنی می‌کنیم که کشورهای دیگر را قانع کنیم که ایران بهتر است و مسئولان فیفا را هم آگاه کنیم که مسئولان کشور ما کاملا از فوتسال حمایت می‌کنند. وقتی این باور ایجاد شود که دولت ما را حمایت می‌کند شانس ما برای میزبانی بیشتر می‌شود. فعلا ما و ژاپن شانس بیشتری داریم اما چون در سال ۲۰۲۰ ژاپن میزبان المپیک است، تلاش می‌کنیم که جام جهانی فوتسال را به ایران بیاوریم.

او در ادامه درباره وضعیت بازنشستگی‌اش گفت‌: من حدود ۱۳ سال است که بازنشسته هستم. نمی‌دانم چه مشکلی هست. اگر مشکلی وجود دارد بگویند که حلش کنم.

کفاشیان درباره کنار رفتن برخی از بازنشسته‌ها از فدراسیون فوتبال، گفت‌: فدراسیون تصمیم گرفت که با برخی از کسانی که می‌شد برای شان جایگزینی انتخاب کرد، قطع همکاری کند قطعا برای من هم یک روز این اتفاق می افتد. سه سال و نیم دیگر که مجمع برگزار می‌شود سعی می‌کنیم که نایب رییس دیگری را بیاوریم.

 

آگهی