با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فرونشست تهران در طول سال چقدر است؟

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تهران در طول سال بین ۳۱ الی ۳۶ سانتی متر فرونشست دارد.

اصلاحات نیوز – رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: تهران در طول سال بین ۳۱ الی ۳۶ سانتی متر فرونشست دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رادیو گفت و گو، صادقی بیان کرد: فرونشست عمدتا به دلیل استفاده زیاد از منابع آبی زیرزمینی به وجود می‌آید یعنی وقتی این منابع خشک می‌شوند به صورت مستمر شاهد فرونشست در دشت تهران هستیم که شهر تهران نیز قسمتی از دشت تهران محسوب می‌شود.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ادامه داد: بر اساس نظر کار‌شناسان، تهران در طول سال بین ۳۱ الی ۳۶ سانتی متر فرونشست دارد. در حال حاضر در تهران شاهد فروریزش یا فروچاله هستیم و نمی‌توان به صورت قطعی گفت، این مسئله به دلیل یک عامل و آن هم فعالیت‌های عمرانی زیرزمینی اتفاق می‌افتد.

وی به نوع خاک تهران نیز اشاره کرد و عنوان کرد: نوع خاک تهران درشت دانه غیرچسبنده است. زیر این شهر مغار‌ها و آب انبارهای قدیمی زیادی داریم. گذشته از این موارد، بسیاری از چاه‌های آبمان خشک شده است و همچنین جریان‌های آب سرگردان را نیز شاهد هستیم که باعث شسته شدن لایه‌های خاک و ریزش ناگهانی زمین می‌شوند.

صادقی تصریح کرد: ایجاد حفره در معابر تنها در برخی موارد مربوط به عملیات‌های عمرانی است. در تهران یک سیستم آب رسانی فرسوده داریم که به زعم کار‌شناسان نیرو شاهد ۳۰ درصد منابع آبی هستیم.

  گوسفند عجیب وارداتی با دم های متفاوت ! + عکس
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی