با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ترامپ: آمریکا در سوریه «مناطق امن» ایجاد می کند

وعده ترامپ به ایجاد “مناطق امن” در سوریه با کمک کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس

۵۷۳۹۶۸۵۰

اصلاحات نیوز – رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا گفت، ایالات متحده “مناطق امن” در سوریه ایجاد خواهد کرد و از کشورهای حوزه خلیج فارس می‌خواهد تا برای این کار پول جمع‌آوری کنند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا گفت که ایالات متحده، مناطق امن در سوریه ایجاد می‌کند. این اولین اشاره ترامپ از زمان پیروزی در انتخابات به نقش آمریکا درباره جنگ در سوریه بود و زمانی مطرح می‌شود که دولت سوریه تقریبا تمام شهر حلب را مجددا تحت کنترل خود درآورده است.

ترامپ گفت:‌ «وقتی به آنچه در سوریه رخ می‌دهد، نگاه می‌کنم بسیار تاسف‌بار است. بسیار غم‌انگیز است و ما قصد داریم تا به مردم کمک کنیم.» او گفت که از کشورهای عرب حوزه خلیج‌فارس می‌خواهد تا برای این پروژه پول جمع‌آوری کنند. ترامپ تاکید کرد: ما مناطق امنی در سوریه می‌سازیم و به ساخت چنین مناطقی کمک می‌کنیم تا مردم شانسی داشته باشند.

ترامپ در زمان رقابت‌های انتخاباتی درباره ایجاد مناطق امن صحبت کرده و آن را راهی برای متوقف کردن موج مهاجران به سمت اروپا دانست. اما این اولین بار بود که ترامپ از زمان دریافت اطلاعات، این مساله را مجددا مطرح می‌کرد. برخی از تحلیلگران و فرماندهان نظامی هشدار دادند که این امر می‌تواند مهم و در عین حال خطرناک باشد و روند جنگ در سوریه را پیچیده‌تر کند.

 

  مخالفان ترامپ در خیابان ها: «ترامپ رئیس جمهور من نیست»

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی