با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

جیمی کارتر خواستار به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی آمریکا

درخواست جیمی کارتر برای به رسمیت شناختن کشور فلسطین از سوی آمریکا

 

۱۴۳۰۳۷۶۷۸۰۳۰۷_۴۸۲-th3

اصلاحات نیوز – رییس جمهوری پیشین آمریکا از رییس جمهوری این کشور خواست تا پیش از ترک این سمت کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، جیمی کاتر، رییس جمهوری پیشین آمریکا که خود از منتقدان سرسخت شهرک سازی های اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی است و به شدت از حقوق فلسطینی‌ها دفاع می‌کند و به دنبال راه حل دو کشوری میان اسرائیل و فلسطین است گفت: فلسطین باید عضویت کامل سازمان ملل را دریافت کند.

وی در مقاله‌ای در روزنامه نیویورک تایمز نوشت: من بر این باورم که آمریکا می‌تواند هنوز آینده درگیری‌های میان اسرائیل و فلسطین را پیش از تغییر ریاست جمهوری عوض کند اما زمان کمی در اختیار داریم. این یک اقدام و گام ساده اما حیاتی در دولت باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکاست که باید پیش از روی کار آمدن رییس جمهوری جدید در ۲۰ ژانویه سال ۲۰۱۷ اجرایی شود. آمریکا باید کشور فلسطین را به رسمیت بشناسد.

کارتر همچنین گفت که شورای امنیت سازمان ملل باید قطعنامه‌ای را در حل مناقشات موجود میان اسرائیل و فلسطین تصویب کند. چنین قطعنامه‌ای باید بر غیرقانونی بودن تمامی شهرک سازی‌های اسرائیل در مرزهای ۱۹۶۷ و همچنین انجام اقدامات بیشتر شامل غیرنظامی کردن فلسطین و اعزام و استقرار نیروهای حافظ صلح در منطقه تاکید داشته باشد.

وی همچنین شهرک سازی‌های اسرائیلی در فلسطین را نیز مورد انتقاد شدید قرار داد و گفت: اسرائیل در حال شهرک سازی‌های بیشتر،‌ بی‌خانمانی فلسطینی‌ها و گسترش اشغالگری‌هایش است. بیش از ۵ / ۴ میلیون فلسطینی در سرزمین‌های اشغالی هستند اما شهروندان اسرائیلی در این مناطق ساکن نیستند. بسیاری از مردم تحت قوانین نظامی اسرائیل زندگی می‌کنند و در انتخابات اسرائیل رای نمی‌دهند.

 

  فعال فلسطینی در قزاقستان ترور شد
آگهی
آگهی