با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

هماهنگی با علی مطهری به منظور استیضاح وزیر کشور

عضو فراکسیون امید دهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت:با نایب رئیس مجلس شورای اسلامی به منظور عملی سازی برنامه استیضاح وزیر کشور دولت یازدهم هماهنگی کرده ام.

صادقی

محمود صادقی،عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با اصلاحات نیوز با اشاره به اتفاقات اخیر رخ داده در مشهد و لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسبلامی در این شهر اظهار داشت:مناسب ترین واکنش به اتفاقات رخ داده در مشهد استیضاح وزیر کشور و بنده برای عملی سازی این مسئله هماهنگی هایی با علی مطهری به عنوان نایب رئیس مجلس شورای اسلانمی و عضو فراکسیون امید انجام داده ام.

وی ادامه داد:بنده برای عملی سازی این تصمیم و استیضاح وزیر کشور دولت تدبیر و امید مصمم هستم و دلیل این تصمیم نیز فقط اتفاقات امروز و لغو سخنرانی علی مطهری نیست بلکه قصورات و کاستی های بسیاری دلیل این تصمیم است.

عضو حقوقدان فراکسیون امید در پاسخ به این سوال که تصمیم استیضاح،تصمیم مجموعه فراکسیون است یا یک تصمیم شخصی است،بیان کرد:برای استیضاح مطابق قوانین حداقل ۱۰ امضا باید وجود داشته باشد که مطمئن هستم بیشتر از این تعداد وجود خواهد داشت.

صادقی افزود: اما با توجه به رویه موجود در فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی این مسئله استیضاح ابتدا باید در فراکسیون مطرح شود و سپس به طرح علنی برسد که با توجه به موضع گیری های نمایندگان در فضای مجازی گمان میکنم این موضوع مورد موافقت قرار بگیرد اما چون امروز تعطیل رسمی بود هماهنگی با سایر اعضا فراکسیون امید صورت نگرفته است.

وی در ادامه با اشاره به قصورات وزارت کشور در عمل به وظایف خود اظهار کرد : وزارت کشور در مسائل متفاوتی چون صدور اعتبار نامه مینو خالقی که اگر وزارت کشور به طور صحیح به وظیفه اش عمل میکرد این اتفاقات صورت نمیگرفت یا در بحث مرتبط با شهرداری تهران یا بحث پدیده که موجب دریافت کارت زرد برای وزرات کشور از سوی مجلس شد قصوراتی از سوی این وزارتخانه صورت گرفته است که به نظر من مناسبت ترین واکنش به این مسائل استیضاح وزیر است.

  آسیب‌دیدگی یک نفر از ناحیه صورت و دستگیری چند فرد از سوی پلیس در آزادی
آگهی
آگهی