با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

۲۳درصد مردم ایران از این اختلال رنج می برند


تاملی بر آمارهای ارائه شده توسط مسئولین دستگاه های مرتبط به ویژه وزارت بهداشت و درمان نشان می دهد که شاخص اختلالات روانی در ایران نگران کننده است.
23درصد مردم ایران از این اختلال رنج می برند
آمارهای رسمی ارائه شده توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشور نشان می دهد ۲۳ درصد مردم ایران حداقل از یک اختلال روانی رنج می برند.
رئیس انجمن مددکاری ایران با اشاره به این مطلب که آمارهای نگران کننده شاخص سلامت بهداشت روان نشان از شیوع و رشد اختلالات رفتاری و روانی در ایران دارد گفت:یکی از موضوعاتی که امروزه در جامعه به عنوان یک ضرورت مطرح است موضوع سلامت روانی اجتماعی است.
سید حسن موسوی چلک در گفت و گو با خبرنگار آستان افزود: تاملی بر آمارهای ارائه شده توسط مسئولین دستگاه های مرتبط به ویژه وزارت بهداشت و درمان نشان می دهد که شاخص اختلالات روانی در ایران نگران کننده است.
وی در ادامه بیان کرد:اختلالی که اغلب ایرانی ها در گروه های سنی مختلف از آن رنج می برند افسردگی و طیف اختلالات خلقی است.
موسوی چلک تاکید کرد:آمارها نشان می دهد اختلال افسردگی در ایران رو به گسترش است و باید نسبت به این موضوع نگرانی هایی داشته باشیم تا بتوانیم راهکارهای موثر و مفیدی را ارائه دهیم.
وی تصریح کرد:اینکه ۲۳ درصد مردم ایران حداقل از یک اختلال روانی رنج می برند دارای یک پیام و هشداری جدی است و طبیعتا جامعه ای که شاخص اختلالات روانی اش تا این میزان بالا باشد روی عملکرد و راندمان کاری و شغلی شان در جامعه تاثیرات منفی می گذارد.
به گزارش آستان،موسوی چلک در ادامه تاکید کرد:داشتن اختلالات روانی و خلقی روی نقش هایی که افراد در جامعه به عهده دارند تاثرگذار است و اثرات منفی این اختلالات را به سازمان ها نیز انتقال می دهند.به همین دلیل این موضوع باید جدی گرفته شود.
وی با اشاره به دلایل رشد اختلالات روانی و رفتاری در جامعه بیان کرد: گسترش شهرنشینی ،پیشرفت تکنولوژی،کم شدن ارتباطات اجتماعی، احساس تنهایی ،فشارهای مختلف و استرس هایی که افراد تحمل می کنند باعث کاهش پشتوانه های اجتماعی می شود.از این رو این شرایط باعث می شود تا آمارهای نگران کننده ای در حوزه اختلالات روانی را در کشور شاهد باشیم.
موسوی چلک با بیان این موضوع که باید در این زمینه تدابیری اندیشیده شود اضافه کرد:اگر نتوانیم در این حوزه برای ارتقای شاخص سلامت روان تدابیری اندیشه کنیم باید در آینده هزینه های این غفلت و بی توجهی را بیشتر بپردازیم و گاهی دیده می شود این معضلات قابل جبران نیست.
رییس انجمن مددکاری ایران در پایان خاطر نشان کرد:متاسفانه شیوع افسردگی در همه رده های سنی در بین هر دو جنس(زن و مرد)دیده می شود و باید برای نسل جوان و نوجوان جامعه بیشتر نگران بود .همچنین در تمام مشاغل افرادی هستند که با اختلالات روانی و رفتاری به خصوص افسردگی دست و پنجه نرم می کنند.تغییر در سبک زندگی و نوع تعاملات نیز یک راهکار فردی است که نه تنها به فرد بلکه تاثیرات مثبت خود را به جامعه نیز انتقال می دهد .
منبع:آستان
  نخستین عکس از استیو کوگان و جان سی‌رایلی در نقش زوج کمدی افسانه‌ای سینِما «لورل و هاردی»‌
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی