با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

ارائه‌شده

در

دکتر ظریف: از روند توسعه روابط با روسیه خشنود هستیم

دکتر محمد جواد ظریف که در مسکو به سر می برد، پیش از ظهر امروز با همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

۵۷۳۷۴۸۸۰

دکتر محمد جواد ظریف که در مسکو به سر می برد، پیش از ظهر امروز با همتای روس خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز و به نقل از ایسنا، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار اظهار داشت: همکاری های دو کشور در عرصه روابط دو جانبه پیشرفت های بسیار خوبی داشته است. همچنین در ماه‌های اخیر توانستیم رایزنی ، مساعی و تلاش های مشترکی در حوزه مسایل منطقه ای و بین المللی داشته باشیم.

وی افزود: دیدارهای بسیار خوبی در سطح روسای جمهور، وزرا و مناسبات پارلمانی داشته ایم. ما از روند توسعه روابط دو کشور خشنود هستیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همکاری بین ایران و روسیه در خصوص موضوعات منطقه ای، به ویژه تروریسم و افراط گرایی را قابل ملاحظه دانست و افزود: در مبارزه با تروریسم دو کشور اشتراکات فراوانی دارند و لازم است در این زمینه همکاری ها و رایزنی های مان را هر چه بیشتر به خصوص با توجه به افزایش دامنه خطر تروریسم گسترش دهیم.

وی تاکید کرد: وضعیت اسفناک انسانی در یمن و  سوریه ایجاب می‌کند همکاری های مستمر و گسترده‌تری داشته باشیم و در این خصوص لازم است گفت‌وگو، همفکری و همکاری‌های فشرده‌تری به صورت دو جانبه و در نشست سه جانبه با حضور وزیر امور خارجه سوریه انجام شود.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه هم در این دیدار ضمن ابراز رضایت از روند رو به رشد روابط دوکشور و با تاکید بر اهمیت نقش ایران و لزوم رایزنی های دو جانبه اظهار داشت: روابط دو جانبه از ظرفیت های خوبی در زمینه های اقتصادی، بازرگانی،  سیاسی و فرهنگی، به ویژه گردشگری برخوردار است.

وی افزود: پنجمین نشست سران کشورهای خزر از موضوعات ‌مهمی است که درباره آن گفت‌وگو می کنیم زیرا می خواهیم هر چه زودتر کنوانسیون خزر به امضا برسد.‌

لاوروف همچنین گفت: اوضاع سوریه را به دقت بررسی خواهیم کرد. ما باید با قاطعیت و بدون مماشات با تروریست ها مبارزه و در برابر توطئه ها ایستادگی کنیم.

لاوروف تاکید کرد: در خصوص کمک های انساندوستانه به مردم سوریه با حضور وزیر امورخارجه سوریه نیز گفت‌وگو خواهیم کرد.

وزیر امور خارجه روسیه با ابراز اینکه روند همکاری های دو کشور در موضوع هسته ای به خوبی در جریان است ، اظهار داشت:

کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در دسامبر در تهران برگزار خواهد شد. در این اجلاس آمادگی داریم قرارداد راه آهن اینچه برون- گرمسار و همچنین احداث نیروگاه برق در بندر عباس را به امضا برسانیم.

وی افزود: در چارچوب همکاری های دو کشور سفر رئیس مجلس روسیه به تهران نیز در آینده ای نزدیک انجام خواهد شد.

در این ملاقات، تفاهمات انجام شده در آخرین دیدار دکتر روحانی و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور ایران و روسیه در باکو نیز مورد بررسی و گفت‌وگو قرار گرفت.

نشست سه جانبه ایران، روسیه و سوریه نیز تا دقایقی دیگر برای بررسی آخرین تحولات بحران سوریه برگزار خواهد شد.

  با غنی سازی 20 درصدی اورانیوم توسط ایران اگر مکانیسم ماشه را فعال شود و پروندۀ هسته‌ای ایران دوباره به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع شد شود! در آن صورت چه؟

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی