با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

ترامپ هم رئیس جمهور شد!

برای اولین بار در یک نظرسنجی ترامپ پیروز انتخابات آمریکا اعلام شد.

۵۷۳۳۱۳۶۹
در حالی که اکثر نظرسنجی‌های ملی پیش‌بینی می‌کنند که نامزد دموکرات‌ها پیروز قاطع انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود اما یکی از نظرسنجی‌های مهم و معروف نشان داد که نامزد جمهوری خواهان با اختلاف اندکی پیشتاز است.

به گزارش اصلاحات نیوز، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به دنبال چندین اتهام تعرض جنسی در نظرسنجی ملی شکست خورد. میانگین ملی نشان می‌دهد که کلینتون با هفت امتیاز بیشتر پیشتاز است و نیت سیلور، کارشناس آمار و سردبیر وبلاگ “فایو ترتی ایت” برآورد کرده که کلینتون به طور حیرت‌انگیزی با کسب ۸۷٫۶ درصد آرا پیروز انتخابات خواهد بود.

اما نظرسنجی “Day break” که به صورت مشترک توسط روزنامه لس آنجلس تایمز و use Dornsife انجام شده، نتیجه متفاوتی را اعلام کرده است.

در این نظرسنجی نظر حدود ۳۰۰۰ رای دهنده واجد شرایط را جویا می‌شوند و نتایج آن هر روز به روزرسانی شده است. این نظرسنجی از روز سه شنبه ترامپ را پیروز انتخابات برآورد کرده چراکه ۴۴٫۹ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی به ترامپ و ۴۳٫۳ درصد به کلینتون رای داده‌اند.

اگرچه این اختلافات بسیار محدود و اندک است اما از روز سه شنبه به طور پیوسته در حال افزایش بوده است.

همان طور که دیوید لوتر، سردبیر روزنامه لس آنجلس تایمز اشاره می‌کند، نظرسنجی “Day break” یکی از دقیق‌ترین پیشگویان انتخابات ۲۰۱۲ میان باراک اوباما و میت رامنی،‌فرماندار سابق ماسا چوست بود.

وی نوشت: این پایگاه ” Day break ” پیش‌بینی کرد که باراک اوباما با اختلافات ۳٫۳۲ درصدی مجددا پیروز انتخابات خواهد شد. اوباما در سال ۲۰۱۲ با اختلافات ۳٫۸۵ درصد مجددا رئیس جمهور آمریکا شد. دیگر ” Day break “‌ها اختلاف اوباما را خیلی بیشتر برآورد کرده بودند.

روش آمارگیری “Day break” روزنامه لس آنجلس تایمز use Dornsife تا حدودی با دیگران متفاوت است. نخست آنکه نظر شرکت کنندگان بر مبنای میزان قطعیت آن بررسی می‌شود. روی رای افرادی که تنها ۶۰ درصد به رای خود مطمئن هستند در مقایسه با افرادی که ۱۰۰ درصد مطمئن هستند، کمتر حساب خواهد شد. نظرسنجی “Day break” تقریبا ۳۲۰۰ تن را در جامعه آماری خود قرار می‌دهد و هر روز از ۴۵۰ تن از آنها نظرسنجی می‌کند تا هر هفته همه آنها مورد نظرسنجی قرار گیرند.

لوتر گفت: با استفاده از همان جامعه آماری می‌توانیم مطمئن شویم که زمانی که نتایج نظرسنجی تغییر کند، این تغییر منعکس کننده تغییر در طرز فکر افراد است.

منبع: ایسنا

  پیروزی ترامپ شورای مسلمانان بریتانیا را نگران کرد
آگهی
آگهی