با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

موشک کره ای در هوا منفجر شد

موشک دور برد کره شمالی در هوا منفجر شد.

korea

به گزارش اصلاحات نیوز و به نقل از خبرآنلاین – پرس تی وی نوشت: آمریکا و کره جنوبی از پرتاب ناموفق یک موشک کره شمالی با برد بیش از دو هزار کیلومتری خبر دادند.
به گزارش پرس‌تی‌وی، ارتش‌های امریکا و کرۀ جنوبی اعلام کردند تازه‌ترین آزمایش موشکی کرۀ شمالی ناموفق بوده‌ است.

وزارت دفاع امریکا یکشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد ستاد فرماندهی راهبردی ارتش این کشور آزمایش موشکی ناموفقی را در نزدیکی شهر کوسانگ واقع در شمال غرب کرۀ شمالی ردیابی کرده‌است.

گفته می‌شود این موشکِ میان‌بُرد از نوع موسادان بوده‌است. بنا بر گزارش‌ها، بُرد این موشک بین دو هزار ۵۰۰ کیلومتر تا چهار هزار کیلومتر است.

وزارت دفاع امریکا بدون اینکه به علت شکست این آزمایش موشکی اشاره کند، افزود این موشک‌ها تهدیدی برای امریکای شمالی محسوب نمی‌شود.

گری راس، سخنگوی وزارت دفاع امریکا، خاطر نشان کرد: «این (آزمایش) و دیگر آزمایش‌های موشکی اخیر کرۀ شمالی را که ناقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل است… به شدت محکوم می‌کنیم.»

ارتش کرۀ جنوبی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد این موشک بامداد شنبه شلیک و بلافاصله بعد از پرتاب دچار شکست شد.

در همین حال، خبرگزاری یونهاپ کرۀ جنوبی گزارش داد: «کرۀ شمالی… در آخرین روز از رزمایش دریایی مشترک کرۀ جنوبی و امریکا یک موشک بالستیک میان‌بُرد از نوع موسادان پرتاب کرد، اما این موشک در هوا منفجر شد.»

بنا بر اعلام وزارت دفاع کرۀ جنوبی رزمایش دریایی موسوم به «روحیۀ شکست‌ناپذیر ۲۰۱۶» دوشنبه (۱۹ مهر) آغاز شد و شنبه (۲۴ مهر) به پایان رسید.

بنا بر گزارش‌ها، در این رزمایش ۲۰ ناو جنگی از جمله ناو هواپیمابر جرج واشنگتن، ۲۰۰ بالگرد و هواپیما و حدود هشت هزار سرباز امریکایی و کرۀ جنوبی شرکت داشتند.

دولت پیونگ‌یانگ رزمایش‌های نظامی مشترک این دو کشور را اقدامی تحریک‌آمیز و تمرینی برای حمله واقعی به خود می‌داند.

آزمایش موشکی اخیر کرۀ شمالی در حالی انجام شد که این کشور پنجمین و بزرگترین آزمایش اتمی خود را ۱۹ شهریور انجام داد و در همان روز اعلام کرد یک «کلاهک هسته‌ای» را که امکان نصب آن روی موشک‌های بالستیک وجود دارد، آزمایش کرده‌است.

دولت پیونگ‌‌یانگ در ۲۰۰۵ خود را قدرتی هسته‌ای اعلام کرد و در سال‌های ۲۰۰۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ چهار آزمایش هسته‌ای انجام داد.

این کشور از ۲۰۰۶ به دلیل آزمایش‌های اتمی و موشکی، با تحریم‌های سازمان ملل روبرو است.

این درحالیست که مقام‌های نظامی کرۀ جنوبی ۲۲ شهریور گفته بودند دولت پیونگ‌یانگ برای انجام دادن یک آزمایش اتمی دیگر در هر زمان ممکن آماده است.

  آخرین هشدارهای آمریکا به کره شمالی

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی