با ما ارتباط برقرار کن

ورزشی

ارائه‌شده

در

پاسخ دندان شکن شطرنج‌باز زن آلمانی به شطرنج‌باز آمریکایی در مورد ایران

شطرنج‌باز زن آلمانی اعلام کرد که مشکلی با مسئله حجاب برای شرکت در مسابقات قهرمانی بانوان جهان در ایران ندارد.

۱۳۹۵۰۷۲۲۱۵۱۹۰۲۶۰۲۸۹۳۷۲۴۴
شطرنج‌باز زن آلمانی اعلام کرد که مشکلی با مسئله حجاب برای شرکت در مسابقات قهرمانی بانوان جهان در ایران ندارد.

به گزارش اصلاحات نیوز، مسابقات شطرنج قهرمانی بانوان جهان قرار است با حضور ۶۴ شطرنج‌باز در روزهای ۱۸ بهمن تا ۱۱ اسفند سال ۹۵ به‌میزبانی کشورمان برگزار شود.

برگزاری این رقابت‌ها در ایران واکنش یک شطرنج‌باز آمریکایی را در هفته گذشته به‌دنبال داشت و او اعلام کرد که به‌دلیل حجاب به تهران سفر نمی‌کند. در واقع این بازیکن قصد داشت موج منفی علیه کشورمان به راه بیندازد، اما اعلام آمادگی سایر شطرنج‌بازان مانع به هدف رسیدن این موج شد.

آخرین بازیکنی که برای حضور در کشورمان اعلام آمادگی کرده، «الیزابت پاهتس» نفر ۲۸ رده‌بندی جهانی از کشور آلمان است.

این شطرنج‌باز ۳۱ساله که بهترین بازیکن زن کشورش است، در مصاحبه با روزنامه «اوستهورینگر» گفت: من با روسری و حجاب در این مسابقات در تهران شرکت خواهم کرد.

پاهتس در خصوص اعتراض «نازی پایکیدزه» آمریکایی درباره رعایت حجاب در این گفت: اینکه نفر ۹۸ رده‌بندی جهانی نمی‌تواند در مسابقات زنان جهان شرکت کند، موضوعی است که باید از جنبه متفاوتی به آن نگاه کرد. اگر او شانس کسب مدال را داشت، باز هم چنین رویکرد و نظری را انتخاب می‌کرد؟ من از بازیکنان بزرگ چنین حرفی را نشنیده‌ام و همه در مسابقات شرکت خواهند کرد.

این شطرنج‌باز در خصوص سطح بانوان ایرانی در این رشته عنوان کرد: ایران بازیکنانی قدرتمند با رنکینگ ۲۴۰۰ دارد و استعدادهای زیادی نیز پشت سر آنها هستند.

پاهتس درباره هدفش از شرکت در مسابقات قهرمانی جهان گفت: می‌خواهم تا جایی که ممکن است، به جلو بروم. بهترین نتیجه من حضور در جمع ۱۶ بازیکن برتر بوده است.

منبع: تسنیم

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی