با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

در روز عاشورا، ۱۴ شهید در بلخ

انفجار در میان عزاداران عاشورای حسینی در بلخ افغانستان ۱۴ شهید برجا گذاشت

۸۲۲۶۴۹۹۵-۷۱۰۸۸۳۴۶
انفجار در میان عزاداران عاشورای حسینی در بلخ افغانستان واقع در شمال این کشور ۱۴ شهید و بیش از ۳۰ زخمی بر جای گذاشت.
به گزارش اصلاحات نیوز، منابع محلی در بلخ گفتند که این انفجار بر اثر یک مین جاسازی شده کنار جاده ای هنگام عبور کاروان عزاداران اباعبدالله الحسین (ع) در نزدیکی یکی از حسینیه ها، روی داده است.
این دومین حمله به سوگواران سیدالشهدا در افغانستان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی است.
مهاجمان مسلح شامگاه سه شنبه به جمعیت عزادار مستقر در زیارتگاه «سخی» در غرب کابل حمله کردند و با ماموران پلیس نیز درگیر شدند که این درگیری پس از گذشت ۲ ساعت و کشته شدن ۱۴ تن از جمله یک فرمانده پلیس و ده ها زخمی، به پایان رسید.
هنوز گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است، اما پیشتر گروه های تروریستی داعش و القاعده شهروندان شیعه افغان را تهدید به حمله کرده بودند.
گروه طالبان در پایگاه اطلاع رسانی خود اعلام کرده که حمله به مردم اهل تشیع در زیارتگاه «سخی» کابل کار این گروه نبوده است.
«محمد اشرف غنی»، رئیس جمهوری افغانستان، این حمله را یک جنایت بشری دانسته و از علمای اهل تشیع و تسنن افغانستان خواسته است تا توطئه های تفرقه افکنانه را خنثی و نسبت به ایفای رسالت خود برای آگاهی بخشی مردم اهتمام بورزند.
منبع: ایرنا

  عضو کمیسیون امنیت ملی: کریمی قدوسی تابعیت ایرانی دارد اما ایرانی الاصل نیست /اگر کاندیدای ریاست جمهوری شود حتما رد خواهد شد

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی