با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

نماینده پارلمان کانادا خواستار از سرگیری روابط با ایران شد

عضو ایرانی پارلمان کانادا ضمن تاکید بر لزوم از سرگیری روابط کانادا و ایران گفت: قطع روابط دیپلماتیک به مردم هر دو کشور صدمه می‌زند.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از شبکه سی بی سی، دو عضو لیبرال پارلمان آمریکا که یکی از آنها ایرانی است به تلاش‌ها برای از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دولت کانادا و ایران و بازگشایی سفارتخانه‌های دو کشور ادامه می‌دهند.

درخواست از سرگیری روابط ایران و کانادا که شامل بیش از ۵ هزار و ۶۰۰ اسم است توسط ریچموند هیل و مجید جوهرچی نماینده لیبرال پارلمان کانادا حمایت می‌شود که معتقد است از سرگیری روابط میان دو کشور ابزاری در جهت پیشبرد تبلیغات دولت کانادا خواهد بود.

جوهرچی در یک کنفرانس خبری که در پارلمان کانادا برگزار شد در این‌باره به خبرنگاران گفت: موضع دولت کانادا این است که قطع روابط با ایران هیچ نتیجه مثبتی برای مردم دو طرف، متحدان کانادا و امنیت جهانی نخواهد داشت.

او تاکید کرد که نبود روابط دیپلماتیک میان دو طرف به مردم هر دو کشور صدمه وارد می‌کند.

بیژن احمدی، رییس کنگره ایرانیان ـ کانادا معتقد است، از زمانی که دولت محافظه‌کار پیشین کانادا در سال ۲۰۱۲ روابط دیپلماتیک خود را با ایران قطع و دیپلمات‌های ایرانی را اخراج کرد، کانادا نتوانسته است به طور مستقیم با ایران گفت‌وگو کند.

او افزود: کانادا مجبور است به کشورهای دیگری مثل ایتالیا برای ارتباط با ایران وابسته باشد و این سیاست درستی نیست؛ کانادا برای محافظت از منافع شهروندان خود باید با مقامات ایرانی به طور مستقیم صحبت کند.

به گفته رییس کنگره ایرانیان کانادا، بدون امکان روابط مستقیم میان مقامات دو کشور، ایرانیان کانادا نمی‌توانند پاسپورت خود را تمدید کنند یا مدرک فوت یا تولد دریافت کنند. هم‌چنین این به آن معنی است که ایرانی‌ها نمی‌توانند برای دیدار خویشاوندان خود در کانادا ویز دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، در ماه فوریه استفان دیون، وزیر خارجه کانادا روند از سرگیری روابط را با اعلام اصلاح طرح تحریم‌های کانادایی علیه ایران در راستای از سرگیری روابط کنترل شده اقتصادی شامل ممنوعیت گسترده واردات و صادرات و خدمات اقتصادی آغاز کرد.

 
منبع: ایسنا
ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی