با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

کاهش آمار سرقت با دستگیری سارق سابقه‌دار

کاهش آمار سرقت با دستگیری سارق سابقه‌دار

به گزارش اصلاحات نیوز: در نهم خرداد ماه امسال از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ وقوع یک فقره موبایل قاپی در خیابان قلعه مرغی به کلانتری ۱۶۱ ابوذر اعلام شد که با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع موبایل قاپی و با توجه به طرح شکایت های مشابه در خصوص سرقت به شیوه تک نفره ، به دستور دادیار شعبه اول دادسرای ناحیه ۳۴ تهران پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

با ارجاع پرونده سرقت های موبایل قاپی و کیف قاپی به شیوه انفرادی به اداره هجدهم پلیس آگاهی ، ده ها مالباخته به این اداره مراجعه و در اظهارات مشابه عنوان داشتند که توسط سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مورد سرقت کیف دستی و یا گوشی تلفن همراه قرار گرفته اند. شاکی اصلی پرونده نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در ساعت ۱۳:۳۰ ، در خیابان قلعه مرغی به صورت پیاده در حال تردد و مکالمه با گوشی تلفن همراه بودم که ناگهان فردی حدودا ۴۰ ساله با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ نزدیک شد و در یک لحظه اقدام به قاپیدن گوشی از دستم کرد ؛ سرعت سرقت و قاپیدن گوشی به اندازه ای بود که در چند ثانیه اول قادر به انجام هیچ کاری نبودم و سارق همزمان با سرقت گوشی ، به سرعت از محل متواری شد .
با بررسی شکایت ده ها مالباخته و ارائه مشخصات یکسان از این سارق تک نفره ، کارآگاهان با شناسایی محل های آلوده به سرقت که سارق عمدتا در آن مناطق اقدام به سرقت از مالباختگان کرده بود ، به این مراکز مراجعه و ضمن شناسایی دقیق محل های سرقت به بازبینی تصاویر برخی از دوربین های مداربسته این مناطق در زمان سرقت پرداختند و سرانجام با بهره گیری از تصاویر به دست آمده از دوربین های مداربسته و شناسایی تصویر سارق توسط مالباختگان ، مجرم سابقه دار در زمینه کیف قاپی و موبایل قاپی به نام کاظم . ر ۳۹ ساله مورد شناسایی قرار گرفت.
بررسی سوابق کاظم . ر حکایت از آن داشت که این مجرم سابقه دار در زمینه کیف قاپی و موبایل قاپی ، از سال ۸۶ تاکنون بارها دستگیر و روانه ی زندان شده و آخرین بار پس از گذراندن ۱۰ سال دوران محکومیتش ، در سال ۱۳۹۳ از زندان آزاد شده است.
با شناسایی کاظم . ر از سوی ده‌ها مالباخته ، کارآگاهان با بهره گیری از اطلاعات موجود در سوابق متهم موفق به شناسایی مخفیگاه و محل های تردد متهم در خیابان هلال احمـر – انبار گندم شده و این مکان ها را تحت مراقبت های پلیسی و نامحسوس خود قرار دادند.
سرانجام کاظم در زمان تردد با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ زرد رنگ ، در خیابان انبار گندم شناسایی ، دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.
کاظم پس از مشاهده تصاویر متعدد از لحظه سرقت هایش و همچنین مواجه حضوری با ده ها مالباخته و شناسایی کامل خود توسط آنها صراحتا به ده ها فقره کیف قاپی و موبایل قاپی به شیوه انفرادی اعتراف و انگیزه خود را نیز تأمین هزینه مصرف موادمخدر خود از نوع شیشه و هروئین اعلام کرد .
در ادامه تحقیقات و با اعتراف کاظم به فروش گوشی های تلفن همراه مسروقه به یکی از فروشندگان موادمخدر در منطقه انبار گندم ، خریدار اموال مسروقه و یکی از توزیع کنندگان موادمخدر منطقه انبار گندم نیز شناسایی، دستگیر و پس از انتقال به اداره هجدهم و مواجه حضوری با متهم اصلی پرونده صراحتا به خرید ده ها دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه در ازای تهیه موادمخدر برای کاظم . ر اعتراف کرد.
سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با تایید این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ده ها فقره سرقت ، بررسی پرونده‌های مشابه و شناسایی ده ها مالباخته، تاکنون ده ها محل سرقت در مناطق خیابان مختاری ، خیابان نوفل لوشاتو ، شهرک شریعتی ، خیابان ۱۲ فروردین ، چهارراه وحدت ، خیابان میرداماد ، خیابان جمهوری ، خیابان شهسواری ، خیابان هلال احمر ، خیابان کارگر ، میدان محمدیه ، انبار گندم ، خیابان قلعه مرغی و … شناسایی شده است.
داوود فـرد، با اشاره به کاهش چشم گیر سرقتهای تک نفره در سطح شهر تهران پس از دستگیری متهم افزود: از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد مورد کیف قاپی و موبایل قاپی قرار گرفتند دعوت می شود تا برای شناسایی متهم پرونده به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
 
منبع: ایسنا
  قیمت طلا، سکه و ارز امروز ۹۹/۰۹/۳۰
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی