با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

قرارداد ۲ میلیارد دلار جنگ افزار برای روسیه

نمایشگاه نظامی ۲۰۱۶ مسکو برای روسیه دومین فروشنده جنگ افزار جهان فرصتی شد تا قراردادهای جدیدی برای ساخت و صادرات دو میلیارد دلار تجهیزات و تسلیحات به کشورهای مختلف امضا کند.

نمایشگاه نظامی ۲۰۱۶ مسکو برای روسیه دومین فروشنده جنگ افزار جهان فرصتی شد تا قراردادهای جدیدی برای ساخت و صادرات دو میلیارد دلار تجهیزات و تسلیحات به کشورهای مختلف امضا کند.
به گزارش اصلاحات نیوز، در جریان نمایشگاه نظامی مسکو که شامگاه شنبه پایان یافت، روسیه توانست با به نمایش گذاشتن انواع جنگ افزارهای سبک و سنگین و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی نظامی، ۱۷ قرارداد امضا کند.
بنا به گزارش اعلام شده از برنامه های این همایش تسلیحاتی، شش زیردریایی، سه ناو موشک انداز و تحویل ۲۳۰ دستگاه دیگر نظامی از جمله درخواست خرید کشورهای مختلف بوده که نام آنها اعلام نشده است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا روز دوشنبه اعلام کرد که در نمایشگاه نظامی ۲۰۱۶ مسکو نمایندگان و هیات های بیش از ۸۰ کشور جهان حضور داشتند.
به گزارش ایرنا، هیات دفاعی جمهوری اسلامی ایران نیز از نمایشگاه نظامی ۲۰۱۶ مسکو دیدن کرد.
در این نمایشگاه که در منطقه پاتریوت، میدان رزمی آلابینو و فرودگاه کوبینکا برگزار شد، تازه ترین دستاوردهای جنگ افزاری و تجهیزات رزمی از انفرادی تا نیمه سنگین و سنگین زمینی، هوایی و دریایی مانند انواع هواپیماهای نظامی، تانک و نفربرهای زرهی ساخت روسیه به نمایش در آمد.
براساس اطلاعات اعلام شده متحدین روسیه در سازمان امنیت جمعی، همکاری های شانگهای و بریکس، آسیا و اقیانوسیه، قاره آمریکا، خاور نزدیک، غرب و شرق اروپا و آفریقا در این نمایشگاه یا نشست های جانبی و همایش های تخصصی آن شرکت کردند.
ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه نیز چندی پیش اعلام کرد در شش ماهه نخست سال جاری میلادی این کشور چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار تسلیحات فروخته است.
وی همچنین تاکید کرد که باید این سهم با ورود به بازارهای جدید منطقه ای و جغرافیایی افزایش یابد، زیرا تسلیحات و تجهیزات جدید روسی کارآمدی بالای خود را نشان داده و کشورهای مختلفی خریدار آن شده اند.
پوتین افزود: اکنون جنگ افزارهای روسی در ارتش های کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی، خاورمیانه و آمریکای لاتین استفاده می شود و همزمان باید محدوده صدور تسلیحات روسیه گسترش یابد که رسیدن به این هدف برای مسکو بسیار مهم است.
وی گفت: اهداف تعیین شده این حوزه از آغاز سال ۲۰۱۶ تاکنون به دست آمده و سبد سفارش های ساخت تسلیحات روسی نیز به بیش از ۵۰ میلیارد دلار رسیده است.
روسیه سال ۲۰۱۴ با فروش بیش از ۱۰ میلیار دلار جنگ افزار پس از آمریکا با فراتر از ۳۰ میلیارد دلار صادرات تسلیحات در جایگاه دوم جهان قرار گرفت، در صدد است این فاصله را در سال جاری و سال های آینده هر چه بیشتر کاهش دهد.
منبع: ایرنا

  توافقنامه همکاری های نظامی پنج کشور حوزه خزر در سنت پترزبورگ امضا شد
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی