با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

کلینتون: اجازه نمی‌دهیم کره‌شمالی به سلاح هسته‌ای برسد

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که کشورش اجازه دستیابی کره شمالی به تسلیحات هسته ای قابل پرتاب را نمی‌دهد.

clint
نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاکید کرد که کشورش اجازه دستیابی کره شمالی به تسلیحات هسته ای قابل پرتاب را نمی‌دهد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ هیلاری کلینتون در واکنش به آزمایش هسته‌ای اخیر کره شمالی در روز جمعه گفت: من معتقدم که باید این موضوع روشن باشد که آمریکا اجازه دستیابی کره شمالی به تسلیحات هسته‌ای قابل پرتاب را نمی‌دهد و برای دستیابی به این هدف، اقدامات خود را از چند زاویه‌ی مختلف انجام خواهیم داد.

باراک اوباما، رییس‌جمهور آمریکا نیز پیش‌تر در واکنش به این آزمایش هسته‌ای تاکید کرد که آمریکا هرگز کره شمالی را به عنوان یک قدرت هسته‌ای نخواهد پذیرفت. کلینتون هم‌چنین گفت که گفت‌وگوهای متعددی را در گذشته در مورد خلع تسلیحات هسته‌ای کره شمالی با چین داشته است.

او افزود: پیام ما به کره شمالی و جهان این است که به کره شمالی اجازه نمی‌دهیم تا به قابلیت نصب کلاهک‌های هسته‌ای بر روی موشک‌های بالستیک دست یابد.

کلینتون تاکید کرد که در این مسیر باید گفت‌وگوها میان آمریکا و چین افزایش یابد.

کره شمالی در روز جمعه برای پنجمین‌بار آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد که با قدرت ۱۰ کیلو تن، بزرگ‌ترین آزمایش هسته‌ای این کشور محسوب می‌شود. این کشور هم‌چنین ۴ آزمایش هسته‌ای دیگر را در سال ۲۰۰۶، ۲۰۰۹، ۲۰۱۳ و ژانویه سال جاری انجام داده است.

پس از انجام این آزمایش هسته‌ای سران کشورهای مختلف مثل آمریکا، روسیه، ژاپن، کره جنوبی، اسپانیا، بلژیک و… این آزمایش هسته‌ای را محکوم کردند.

منبع: ایسنا

  یک اقتصاد دان مطرح کرد؛تا اولویت‌های تصمیم‌گیران کشور تغییر نکند، حتی نمی‌توانیم با اقتصادی در حد کره شمالی معیشت مردم را تأمین کنیم
آگهی
آگهی