با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: فضاهای مجازی لجن‌زار گندیده‌ای برای فساد شده‌اند

باید جوانان را با نهج‌البلاغه آشنا کنیم چون کتاب بسیار عجیبی است و همانند دریایی است که برای تربیت نسل جوان بسیار کارایی دارد.

 آیت الله مکارم‌شیرازی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر اسباب نشر فساد فراهم شده است، فضاهای مجازی لجن‌زار گندیده‌ای برای فساد شده‌اند و بیش از ۹۵ درصد آن فاسد است.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار رئیس دانشگاه فرهنگیان و اساتید دروس تربیت اسلامی این دانشگاه که در مدرسه علمیه امام سجاد (ع) برگزار شد، اظهار داشت: هنگامی که به قرآن کریم مراجعه می‌کنیم اهداف بعثت رسول خدا بیان شده که از مجموع آیات ۱۰ هدف به دست آمده که یکی از مهم‌ترین آنها تعلیم و تربیت است.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به رسالت و اهداف انبیا افزود: انبیای الهی نیامدند که مردم را اجبار کنند به چیزی که نمی‌دانند بلکه تعلیم و تربیت و پرورش مدنظر آنها بود، افرادی که در دانشگاه‌ها و مدارس کار تربیت و آموزش را انجام می‌دهند ادامه دهنده راه انبیای الهی هستند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به لزوم کار تربیتی برای نوجوانان و جوانان بیان کرد: می‌گوییم نظام جمهوری اسلامی که اگر اسلامی بودن آن کمرنگ شود مشروعیت نظام از بین می‌رود، برای اینکه اسلامی بودن نظام پایدار و همیشگی باشد باید به مدارس و دانشگاه‌ها توجه شود.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه با اشاره به تبعات فضای مجازی و لزوم مقابله با آن عنوان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر اسباب نشر فساد فراهم شده است، فضاهای مجازی لجن‌زار گندیده‌ای برای فساد شده‌اند و بیش از ۹۵ درصد آن فاسد است.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی دشمن برای مقابله اسلام وتشیع گفت: اگر کلمه خداوند در اینترنت جستجو داده شود اهانت به خدا وانبیای الهی می‌آید و اگر کلمه خانواده را جستجو کنیم ابتدا صفحه‌های اینترنتی مستهجن می‌آید اما نباید ناامید شویم چون فرهنگ اسلام بسیار قوی و نیرومند است و اگر آن فرهنگ را پیاده کنیم می‌توانیم در برابر فساد ایستادگی کنیم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه برای تربیت جامعه باید از نماز کمک بگیریم، افزود: جوانان را به سوی نماز سوق دهیم و اگر بتوانیم نماز را بین نسل جوان جا بیندازیم آن‌ها از فساد و گناه در امان می‌مانند و در این زمینه ارزش و اهمیت نماز توسط مربیان تربیتی و دینی تبیین شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به نقش و اهمیت قرآن کریم در تربیت جامعه بیان کرد: آشنایی با قرآن یکی از موضوعات بسیار مهم و موثری است که آثار و برکات بسیار خوبی برای جامعه به همراه دارد، قرآن کریم کتابی است که یک آیه آن هم می‌تواند انسان را دگرگون کند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه عنوان کرد: باید جوانان را با نهج‌البلاغه آشنا کنیم چون کتاب بسیار عجیبی است و همانند دریایی است که برای تربیت نسل جوان بسیار کارایی دارد.

وی با اشاره به لزوم ساده‌زیستی و پرهیز از اسراف گفت: هنگامی که زندگی‌ها پر از زرق و برق شود مشکلات بیشتر می‌شود، متاسفانه عروسی‌ها و مراسم‌ها بسیار با تشریفات و پرهزینه شده است و این موضوع انسان را از هدف اصلی خود دور می‌کند.

مرجع تقلید شیعیان افزود: کار اساتید تربیتی همانند کار انبیای الهی است چون وظیفه مهم و سنگینی بر عهده آنها است و باید اهتمام داشته باشند که اهداف اسلامی را در مدارس و دانشگاه‌ها پیاده کنند.

  ایده‌پردازی متفاوت در طراحی باعث تغییر نگاه افراد به محصول می‌شود
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی