با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بیش از یک میلیون دختر ایرانی مجرد که از خانواده جدا هستند

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از وجود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار زن سرپرست خانواده و بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر خانم مجرد که جدا زندگی می‌کنند در کشور خبر داد.

به گزارش اصلاحات نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی این نماینده مجلس، سلمان خدادادی ظهر امروز در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان شرقی، اظهار داشت: یکی از موضوعات مطرح در جامعه که مقام معظم رهبری نیز حساسیت ویژه‌ای را نسبت به آن نشان داده‌اند و شخصاً پیگیر هستند مشکلات و آسیب‌های اجتماعی بوده که امروزه جامعه به آن مبتلا است.

وی افزود: در جلساتی که با مقام معظم رهبری داشتیم، تأکید داشتند که ما در موضوعات و آسیب‌های اجتماعی ۲۰ سال عقب هستیم و خواستند که در جهات رفع  این عقب‌ماندگی ۲۰ ساله اقدامی جدی شود و فرمودند رفع این معضل و مشکلات با کار عادی ممکن نیست و همه موظف هستند شرعاً و قانوناً کار فوق‌العاده‌ای انجام بدهند.

نماینده مردم ملکان در مجلس افزود: امروزه واقعیت جامعه ما به این‌گونه است که بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر زن سرپرست خانواده در کشور داریم و بیش از یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار نفر خانم مجردی که جدا زندگی می‌کند وجود دارد.

خدادادی در ادامه با اشاره به اقدامات انجام‌شده در استان در خصوص جمع‌آوری معتادان متجاهر و عدم وجود متکدی در تبریز از گذشته، گفت: استان با توجه به وجود فرهنگی غنی حاکم قوی و اعتقادی بسیاری از مسائل حل‌شده، می‌تواند الگو باشد.

وی ادامه داد: امروزه نرخ بیکاری یکی از معضلات جدی جامعه ما است و اگر به آن را حل نکنیم می‌تواند مشکلات بسیار حادی را برای جامعه در آینده به وجود بیاورد.

نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در حال حاضر که در حال تدوین برنامه ششم هستیم و این مسأله بهترین مرحله برای اخذ تصمیمات مناسب بوده و بر همین اساس کمیسیون در بحث اجتماعی با توجه به برنامه ارائه‌شده دولت که درگذشته چندان به ریز مسائل وارد نشده بود در بخش اجتماعی بازنویسی انجام شد و با کمک از کارشناسان موضوعات اجتماعی را در ۲۸ آیتم به برنامه ششم توسعه کمیسیون اجتماعی اضافه کرد

 
منبع: مهر
  گران ترین تصادفات ایران
آگهی
آگهی