با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

کلینتون دوباره ترامپ را زیر سوال برد

نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با بیان اینکه رقیب جمهوری‌خواهش هیچ برنامه‌ای برای مبارزه با داعش ندارد، گفت ترامپ به هیچ وجه مناسب سمت ریاست جمهوری نیست.

tramp2
نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا با بیان اینکه رقیب جمهوری‌خواهش هیچ برنامه‌ای برای مبارزه با داعش ندارد، گفت ترامپ به هیچ وجه مناسب سمت ریاست جمهوری نیست.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسیا، هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در جریان یکی از کمپین‌های انتخاباتی‌اش در دانشگاه فلوریدای جنوبی ضمن انتقاد شدید از سفر اخیر دونالد ترامپ، رقیب جمهوری خواهش به مکزیک، این سفر را یک رویداد بین‌المللی “شرم‌آور” که نهایتا منجر به یک جنگ توئیتری با رئیس جمهور مکزیک شد، تلقی کرد.

وی گفت: ترامپ برای آنکه رئیس جمهور آمریکا شود ذاتا نامناسب و به طور کلی فاقد صلاحیت است.

کلینتون در دو ماه پایانی کمپین ریاست جمهوری که هشت نوامبر ( ۱۸ آبان) به اوج خود می‌رسد در تلاش است تا حمایت رای دهندگان بیشتری را در ایالت‌های مهمی همچون فلوریدا به دست آورد؛ ایالتی که یک عنصر مرکزی در استراتژی‌های هر دو حزب در رسیدن به کاخ سفید است.

هیلاری کلینتون در این کمپین انتخاباتی گفت: ترامپ در زمینه مبارزه با تروریسم با برنامه “سری” که برای نابودی داعش دارد آمریکا را در وضعیت خطرناک‌تری نسبت به امروز قرار می‌دهد؛ چرا که “راز” واقعی این است که او در حقیقت هیچ برنامه‌ای ندارد.

وی افزود: ترامپ ارتش را یک فاجعه خطاب کرد و گفت “من بیشتر از ژنرال‌ها درباره داعش می‌دانم” این اظهارات ترامپ توهینی به تمامی یونیفورم‌ پوش‌های ما است.

کلینتون در همین حال وعده داد که با قرار دادن ابزار مناسب در اختیار ارتش برای نابودی شبکه‌های تروریستی به ارتش کمک خواهد کرد.

وی گفت: ما تا آخرین توان هر کار بتوانیم برای نابودی شبکه تروریستی داعش و مجازات کردن آن ها انجام می‌دهیم.

وزیر امور خارجه سابق آمریکا افزود: به دنبال حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی، من به عنوان یکی از سناتورهای نیویورک تلاش کردم تا کشورمان را امن‌تر سازم و پنتاگون را بازسازی کنم. اما همیشه مصمم بودم تا هر کار می‌توانم برای مجازات اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده انجام دهم.

وی بر نقشش در کمک به نابودی بن لادن تاکید کرد و گفت: شبی که تیم ویژه تفنگداران دریایی آمریکا رد بن لادن را گرفته و او را در پاکستان کشتند، من درکنار باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا و مقامات ارشد اطلاعاتی بودم.

اخیرا کلینتون بر انتقاد از بیانات فی البداهه و غیر قابل پیش بینی ترامپ در زمینه سیاست خارجه تمرکز کرده تا نشان دهد که وی برای فرمانده کل قوا شدن مناسبت نیست.

وی در جریان این کمپین انتخاباتی متعهد شد تا برای اقتصادی که به نفع تمامی آمریکایی‌ها باشد نه قشر مرفه جامعه، دستیابی به منابع انرژی پاک و تجدیدپذیر از جمله انرژی خورشیدی و انتصاب جوانان در بخشی از این روند تلاش کند.

کلینتون همچنین تعهد خود برای مبارزه با تغییر آب و هوا، گرم شدن زمین و بالا آمدن سطح دریاها را بازگو کرد؛ مسائلی که به گفته کلینتون، ترامپ به آن‌ها اعتقادی ندارد.

  «پوکیمون ها» در ژاپن قربانی گرفتند
آگهی
آگهی