با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

پزشکیان: غارتگران از شفافیت اقتصادی می ترسند

نایب رئیس مجلس با اشاره به جنجال های صورت گرفته به اظهار نظر وی به موضوع FATF گفت: غارتگران بیت المال از شفاف سازی اقتصادی متضرر خواهند شد لذا از سالم سازی فعالیت های بانکی هراس دارند.

 به گزارش اصلاحات نیوز:  مسعود پزشکیان صبح امروز در جمع خبرنگاران افزود: برخی از رسانه ها تا به حال با کسی روبرو نبوده اند که  وقتی کسی در حوزه ای تخصص ندارد بگوید “سر در نمی آورم” لذا رفته و برای خود تحلیل و تفسیر ساخته اند.

وی یادآور شد: ظاهرا این آقایان به افرادی مانند احمدی نژاد عادت دارند که در همه چیز اظهار نظر کرده و در آخر هم کشور را به این حال و روز بیندازد!

پزشکیان با تاکید بر اینکه باید یاد بگیریم در مواردی که تخصص نداریم اظهار نظر نکنیم گفت: ۳۸ سال است در همه چیز اظهار نظر کرده ایم که امروز مملکت به این حال و روز افتاده و هیچ چیز سر جای خود نیست!

نایب رئیس مجلس در خصوص جنجالی که بر سر اظهار نظر وی در مورد FATF رخ داده است گفت: بنده عرض کرده ام که در خصوص جزئیات این توافق اطلاعی ندارم چراکه اظهار نظر در خصوص مسایل بانکی به علم، تجربه و تخصص بالایی نیاز دارد.

پزشکیان ادامه داد: خبرنگرای سئوال می کند، جواب می شنود که در این خصوص اطلاعی ندارم و سپس می رود و تخیلات خود و رسانه ای را در قالب تحلییل به خورد مردم می دهد تا ذهن جامعه را خراب کند!

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه این موضوع از سال ۸۹ و در زمان دولت سابق در قالب لایحه به مجلس ارائه شده است گفت: این قانون در مجلس قبلی تصویب و توسط شورای نگهبان نیز تائید شده حال دلیل اینهمه جار و جنجال چیست؟

وی ادامه داد: در تمام کشورهای توسعه یافته ی جهان، امورات اقتصادی به خصوص فعالیت های بانکی شفاف بوده و هیچکس نمی تواند فعالیتی خارج از دایره ی نظارت داشته و یک شبه میلیاردها ریال از راههای نامعلوم به جیب بزند.

پزشکیان با اشاره به حجم بالای فساد اقتصادی در کشور گفت: امروز کسانی از شفاف سازی اقتصادی هراس داشته و با این موضوع مخالفت می کنند که دستشان از پول های باد آورده کوتاه خواهد شد.

نایب رئیس مجلس با بیان اینکه اگر نظام به این نتیجه برسد که پذیرش FATF به صلاح نیست قطعا این مهم صورت خواهد گرفت تاکید کرد: این توافنامه چه اجرایی بشود چه نشود، شفاف سازی فعالیت های اقتصادی در داخل کشور تنها راهکار مقابله با فساد اقتصادی است اما عده ای مقابل آن ایستادگی کرده و تمام جنجال های اخیر نیز به همین خاطر است.

وی با بیان اینکه تاسیس دهها ارگان مبارزه با فساد اقتصادی نیز چاره ساز نبوده است اظهار داشت: باید از جنجال سازان پرسید چرا از شفافیت فعالیت های اقتصادی می ترسید؟!

پزشکیان ادامه داد: اگر در کشور ما معلوم نشود پولهایمان از کجا می آید و به کجا می رود، همان می شود که امروز کسی نمی داند ۸۰۰ میلیارد دلار پول نفت در ۸ سال به کجا رفته است!

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه همین ویژه خواران مصاحبه ی وی را مقابله با سپاه و جبهه مقاومت خوانده اند تاکید کرد: سپاه و بسیج استوانه های نظام بوده و هیچکدام از همین جنجال سازان به اندازه خود من سابقه ی بسیج و جبهه و مبارزات انقلابی نداشته است.

وی با اشاره به تداوم سیاست پرونده سازی برای ساکت کردن نظرات مخالف از سوی برخی محافل اظهار داشت: امروز دیگر ترفند انگ ضدانقلاب زدن به چهره هایی که سوابق و گذشته ی کاملا شفاف و غیرقابل انکاری دارند، نخ نما و بی اثر شده است.

مسعود پزشکیان در خصوص احتمال جلوگیری از فعالیت های سپاه و نیز کمک به جبهه مقاومت با اجرای FATF گفت: وقتی مقام معظم رهبری با شفافیت و اقتدار از کمک به جبهه مقاومت در سوریه و عراق و لبنان سخن می گویند، دیگر چرا از صحبت کردن برای کمک به آنها باید هراس داشته باشیم؟

وی با اشاره به اینکه در زمان تحریم های مختلف، کمک ایران به محور مقاومت متوقف نشد گفت: کمک به جبهه مقاومت یکی از اصول اساسی سیاست های جمهوری اسلامی ایران است و هیچ معاهده ای هم نمی تواند در این راه خلل ایجاد نماید.

پزشکیان در عین حال یادآور شد: آنچه بنده گفته ام، لزوم چاره اندیشی از سوی دیپلمات های سیاسی و کارشناسان اقتصادی برای رفع موانع و هماهنگ سازی فعالیت های سپاه با مفاد توافقنامه ی یاد شده بود که می تواند از طریق سیستم بانکی آنها صورت گیرد.

نایب رئیس مجلس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه امروز اسرائیل و تندروهای امریکا علاوه بر توافق هسته ای، با عضویت ایران در FATF  مخالفند گفت: باید از همین آقایان پرسید که همنظر بودن آنها با محافل یاد شده در مخالفت با برجام و شفافیت اقتصادی چیست؟

وی با اشاره به لزوم ورود ایران به فعالیت های اقتصادی بین المللی تصریح کرد: یکی از اصلی ترین اصول همکاری بانک های بین المللی شفاف سازی فعالیت های بانکی در ایران است و برای این اصل باید راهکارهای لازم اندیشیده شود نه اینکه با جار و جنجال، بلندگوی عده ای رانت خوار و مفسد اقتصادی شد.

پزشکیان با انتقاد شدید از افرادی که مقابل شفاف سازی اقتصادی ایستاده اند گفت: این چه سیستمی است که میلیاردها تومان از پول مردم رو بالا بکشند و کسی هم متوجه نشود و تنها مچ کسانی را بگیرند که خود صلاح می دانند؟!

وی در بخش دیگری از سخنان خود، جنجال های صورت گرفته را بی ارتباط با سال انخابات آتی و تخریب دولت ندانست و گفت: در رسانه ی ملی چند نفر را از خیابان می گیرند و به اسم کارشناس مقابل دوربین می نشانند تا مشتی دروغ به مردم تحویل داده و ذهن جامعه را نسبت به دولت خراب کنند.

پزشکیان گفت: بررسی مفاد FATF کار برنامه ی یک ساعته ی تلویزونی نیست بلکه باید در مراکز تخصصی و توسط تیم های خبره اقتصادی صورت گیرد.

نایب رئیس مجلس با اشاره به اینکه شفاف سازی اقتصادی تنها راه نجات کشور و مقابله با فساد اقتصادی است گفت: شفافیت اقتصادی و قانونمند کردن فعالیت های بانکی یک اصل اساسی برای نجات کشور است و این مقوله چپ و راست نمی شناسد.

 
منبع: خبرآنلاین
  ماجرای خط‌ونشان‌هایی که به بادی بندند

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی