با ما ارتباط برقرار کن

فرهنگی

ارائه‌شده

در

حضور پررنگ سینمای ایران در بوسان / محمود کلاری داور شد

فهرست کامل فیلم‌های حاضر در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان باحضور پررنگ آثار ایرانی و هنرمندان ایرانی در بخش‌های مختلف اعلام شد و محمود کلاری فیلمبردار نیز جزو داوران این رویداد است.

فهرست کامل فیلم‌های حاضر در جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان باحضور پررنگ آثار ایرانی و هنرمندان ایرانی در بخش‌های مختلف اعلام شد و محمود کلاری فیلمبردار نیز جزو داوران این رویداد است.

به گزارش ایسنا، بیست‌و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان که بزرگترین و از مهمترین جشنواره‌های سینمایی در قاره آسیاست فهرستی شامل ۳۰۱ فیلم از ۶۹ کشور جهان را منتشر کرد که در بیش از ۱۰ بخش مختلف به روی پرده می‌روند.

سینمای ایران که امسال حضور پررنگی در این رویداد سینمای دارد، همان‌طور که پیش از این اعلام شد با فیلم «رفتن» ساخته نوید محمودی در بخش «جریان‌های نو» تنها بخش رقابت بین‌المللی این رویداد سینمایی حضور خواهد داشت.

فیلم‌های «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی، «مالاریا» به کارگردانی پرویز شهبازی، «محمد رسول الله» به کارگردانی مجید مجیدی، «پاداش» از کمال تبریزی، «قشنگ و فرنگ» به کارگردانی وحید موسائیان، «خواب آب» ساخته فرهاد مهران فر، «شب‌های زاینده رود» به کارگردانی محسن مخملباف و «ویولونیست» از محمد علی طالبی در بخش «پنجره‌ای به سینمای آسیا» به روی پرده خواهند رفت و فیلم‌ «مبارک» به کارگردانی محمدرضا امامی نیز در بخش «زاویه وسیع» جشنواره به نمایش درخواهد آمد.

طبق اعلام پیشین، امسال جشنواره فیلم بوسان از عباس کیارستمی کارگردان تازه درگذشته ایرانی با عنوان فیلمساز سال ۲۰۱۶ تقدیر می‌کند و به همین مناسبت مجموعه آثار منتخب این کارگردان شناخته شده ایرانی در عرصه بین‌المللی شامل «۲۴ فریم»، «زندگی و دیگر هیچ»، «کپی برابر اصل»، :کلوزآپ»، مستند «جاده‌های کیارستمی»، فیلم برنده نخل طلای «طعم گیلاس»، «باد ما را خواهد برد»، «زیر درختان زیتون»، «خانه دوست کجاست» و همچنین فیلم «۷۶ دقیقه و ۱۶ ثانیه» به کارگردانی سیف‌الله صمدیان که اخیرا در جشنواره ونیز رونمایی شده در بخش ویژه‌ای به نمایش گذاشته می‌شوند.

این رویداد سینمایی امسال با فیلم کره‌ای «یک رویای آرام» به کارگردانی «ژانگ لو» آغاز به کار خواهد کرد و با اولین نمایش جهانی فیلم «باد تاریک» ساخته فیلمساز عراقی «حسین حسن» به کار خود پایان می‌دهد.

جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان از تاریخ ۶ تا ۱۵ اکتبر (۱۵تا ۲۴ مهرماه) در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود.

bosan

  جایزه اول جشنواره «سانتیاگو» برای «آغوش ابلیس»
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی