با ما ارتباط برقرار کن

جهانی

ارائه‌شده

در

استقبال از «بازی تاج و تخت» در جشنواره کتاب هند

بازدیدکنندگان جشنواره بین‌المللی کتاب دهلی هند به طور غیرمنتظره‌ای از مجموعه رمان‌های «بازی تاج و تخت» استقبال کردند.

game of thrones
بازدیدکنندگان جشنواره بین‌المللی کتاب دهلی هند به طور غیرمنتظره‌ای از مجموعه رمان‌های «بازی تاج و تخت» استقبال کردند.

به گزارش ایسنا، مجموعه‌ رمان‌های «ترانه یخ و آتش» که دستمایه ساخت سریال پرطرفدار «بازی تاج و تخت» شده است، ‌ در بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی کتاب دهلی فروش فراوانی داشته است.

«فرست پست» به نقل از یکی از شرکت‌کنندگان در این رویداد فرهنگی نوشت: طی سال‌های اخیر ما شاهد این بودیم که مردم براساس نیاز خود، تک‌تک کتاب می‌خرند. اما «بازی تاج و تخت» تنها مجموعه‌ای است که در هفت جلد به فروش می‌رسد. با وجود این‌که قیمت این رمان‌ها ۳۰۰۰ روپیه است، تقاضا برای آن بالاتر از تقاضای همه کتاب‌های تک‌جلدی است.

یکی از علت‌های استقبال پرشور از رمان‌های «جورج آر.آر مارتین»، شاید اعلام این خبر است که سریال «بازی تاج و تخت» دو فصل دیگر به پایان خواهد رسید. نمایشگاه کتاب دهلی از شنبه این هفته آغاز به کار کرده و ۹ روز ادامه خواهد داشت.
مجموعه «بازی تاج و تخت» که بر اساس رمان‌های «ترانه‌ یخ و آتش» به قلم «جورج آر.آر مارتین» ساخته شده‌، بخش قابل توجهی از شهرت خود را به اقتباس تلویزیونی‌اش مدیون است. «دیوید بنیوف» و «دی. بی. وایس» کارگردانان این پروژه تلویزیونی هستند. این سریال روایت‌کننده‌ چندین خط داستانی از مجموعه رمان «ترانه یخ و آتش» است که داستان آن در قلمرو خیالی هفت پادشاهی «وستروس» می‌گذرد. «بازی تخت و تاج» راوی تاریخچه نبرد خشونت‌بار بین خانواده‌های اشرافی در آن سرزمین است که برای به دست آوردن تخت آهنین تلاش می‌کنند.

این مجموعه در سال ۲۰۱۵ برای چهارمین سال پیاپی در صدر فهرست دانلود غیرقانونی سریال‌های تلویزیونی در جهان قرار گرفت و تنها فصل پنجم آن بیش از ۱۴ میلیون بار به صورت غیرقانونی دانلود شده است.

«بازی تاج و تخت» که سال گذشته در ۲۴ بخش نامزد کسب جایزه امی )اسکار تلویزیونی) بود، توانست رکورد ۱۲ جایزه «امی» را برای یک مجموعه تلویزیونی از آن خود کند. جذابیت این مجموعه تلویزیونی آمریکایی‌ تا حدی بوده که علاوه بر جوایز تلویزیونی که نصیب سازندگانش کرده، سیلی از گردشگران را برای دیدن لوکیشن‌های فیلمبرداری‌ این پروژه در ایرلند شمالی ترغیب کرده است. فصل پنجم این اثر با متوسط ۸.۱۱ میلیون نفر مخاطب، رکورد بیشترین مخاطب این سریال را در آمریکا شکست. فصل ششم این مجموعه در ماه ژوئن به پایان رسیده و پخش فصل هفتم آن از سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود. فصل هشتم و نهایی نیز سال ۲۰۱۸ میلادی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

  مک‌ کانل رهبر حزب اکثریت سنای آمریکا ماند

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی