با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

«روایت دیدار» خانواده شهدای مدافع حرم با مقام معظم رهبری

دو قسمت جدید از مجموعه «روایت دیدار» به دیدار خانواده شهدای مدافع حرم با مقام معظم رهبری از جمله خانواده شهید مصطفی صدرزاده و شهید مسعود عسگری می‌پردازد.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، دو قسمت جدید از مجموعه «روایت دیدار» آماده پخش شده که مربوط به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهدای هفتم تیر و مدافع حرم در پنجم تیر ماه ۹۵ است و ضمن پخش تصاویری از این دیدار، روی زندگی خانواده دو تن از این شهدا تمرکز کرده و با خانواده‌هایشان گفتگو می‌کند.
قسمت اول «روایت دیدار» مربوط به دیدار با خانواده شهدای مدافع حرم، به کارگردانی سیدمهدی مویدی تولید شده و بیانات مقام معظم رهبری درباره تصور دشمن درباره جوانان ایرانی را پخش می‌کند و همچنین به خانواده شهید مصطفی صدرزاده می‌پردازد.
به گفته مویدی از آنجا که اجازه نمی‌دادند صدرزاده به عنوان داوطلب آزاد برای دفاع از حرم شرکت کند، او به مشهد می‌رود، خود را به عنوان داوطلب افغانستانی جا می‌زند و به جبهه‌های نبرد با داعش و تروریست‌های سوریه می‌رود. او پس از اثبات لیاقت خود، به فرماندهی یکی از گردان‌های تیپ فاطمیون می‌رسد و در یکی از نبردها شهید می‌شود.
در این مستند با همسر این شهید گفتگو می‌شود که در پنجم تیر ماه ۹۵ در دیدار با رهبر معظم انقلاب حضور داشته است. از شهید صدرزاده دو فرزند؛ یک پسر یک سال و نیمه و یک دختر ۷ ساله برای او به یادگار مانده است.
«روایت دیدار» به پخش بخش‌هایی از آنچه که در دیدار گذشت به همراه روایت‌هایی از زندگی شهید صدرزاده و تصاویر مجاهدت‌های او در صحنه نبرد می‌پردازد. این قسمت پنجشنبه ۱۱ شهریور ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود و جمعه ۱۲ شهریور ساعت ۱۵:۳۰ بازپخش می‌شود.
دیدار با مقام معظم رهبری دین فرزند شهید بر مادر
قسمت دوم از این مجموعه که به دیدار مقام معظم رهبری با خانواده شهدای مدافع حرم قسمت دارد توسط محمد هادی نعمت الهی ساخته شده است و به شهید مسعود عسگری می‌پردازد.
در این مستند که با تصاویری از حضور زهرا نبیلو مادر این شهید در حسینیه امام خمینی (ره) و دیدار با مقام معظم رهبری آغاز می‌شود، دوربین به منزل شهید می‌رود و تا مزارش با مادر او همراه می‌شود.
نبیلو به زندگی فرزندش از بدو پیوستن به تشکل مردمی بسیج و عشق و ارادت به انقلاب و اهل بیت می‌پردازد و سخنان او تا زمان شهادت و تشییع پیکر فرزندش را دربرمی‌گیرد.
همچنین مصاحبه‌ای در حسینیه امام خمینی (ره) با این مادر شهید انجام شده که او در آن حضور خود در حسینیه و دیدار با مقام معظم رهبری را مدیون فرزندش می‌داند. همچنین بخشی از بیانات مقام معظم رهبری پخش می‌شود که می‌فرمایند: «در صف اول رشادت‌ها شهدا هستند پشت سرشان خانواده‌هایشان».
این قسمت از «روایت دیدار» جمعه، ۱۲ شهریور ماه ساعت ۲۲:۳۰ از شبکه مستند روی آنتن می‌رود و شنبه، ۱۳ شهریور ساعت ۱۵:۳۰ بازپخش می‌شود.
/ایسنا
  رهبر انقلاب: واکسن به هر شکل ممکن برای همه مردم تأمین شود
آگهی
آگهی