با ما ارتباط برقرار کن

اجتماعی

ارائه‌شده

در

دستگیری سارقی که مامور پلیس در تعقیبش به شهادت رسید

دستگیری سارقی که مامور پلیس در تعقیبش به شهادت رسید

SAR

معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری سارق و زورگیر سابقه‌داری که مامور پلیس حین تعقیب او به شهادت رسیده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در ساعت ۱۶ روز ۲۷ فروردین ماه امسال مأموران گشت کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر به دو سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ با پلاک مخدوش مظنون شده و به آنها دستور ایست می‌دهند.

با توقف موتورسیکلت، ترک نشین موتورسیکلت به سرعت از موتور پیاده و اقدام به فرار کرد که یکی از مأموران اقدام به توقیف موتور و دستگیری راننده آن کرده و همکار وی نیز به تعقیب فرد متواری پرداخت.

در زمان تعقیب و گریز مأمور کلانتری ۱۵۳، گروهبان محمد رضایی با فرد متواری، این شخص به سمت خیابان آیت الله سعیدی متواری و مأمور کلانتری ۱۵۳ نیز به تعقیب وی می پردازد که در حین عبور از عرض خیابان آیت الله سعیدی، یک دستگاه خودرو سواری پراید به رانندگی یک خانم به علت بی توجهی به جلو و سرعت زیاد با مأمور کلانتری تصادف کرده و متأسفانه به علت شدت ضربه ناشی از تصادف، گروهبان محمد رضایی فوت کرد.

GR
گروهبان محمد رضایی
با توجه به طرح شکایت های مشابه در خصوص انجام سرقت های به‌عنف توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا در محدوده کلانتری شهرک ولی عصر و احتمال ارتکاب این سرقت ها توسط سرنشینان موتورسیکلت توقیف شده، به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، متهم دستگیر شده توسط گشت کلانتری ۱۵۳ شهرک ولیعصر به همراه پرونده مقدماتی با موضوع سرقت های به‌عنف در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقیقات، کارآگاهان موفق به شناسایی فرد متواری به نام مهدی. ح ۲۲ ساله شدند که با بررسی سوابق مجرمان سابقه دار بلافاصله مهدی. ح به عنوان یکی از مجرمان سابقه دار در زمینه زورگیری مورد شناسایی قرار گرفت، بررسی سوابق مهدی نشان داد که وی طی سال های گذشته چندین بار به اتهام زورگیری های مقرون به آزار دستگیر و روانه زندان شده و آخرین سابقه دستگیری وی نیز به سال ۱۳۹۴ باز می گردد که در آن پرونده با اخذ رضایت شاکی پرونده و تأمین قرار از زندان آزاد شده است.

با شناسایی مهدی. ح به عنوان متهم متواری، مخفیگاه وی در خیابان زمزم شناسایی و در تحقیقات از این محل مشخص شد که وی از آنجا متواری شده است؛ لذا در ادامه اقدامات پلیسی، آخرین مخفیگاه وی در منطقه دهکده المپیک شناسایی و سرانجام در تاریخ یکم شهریور ماه وی دستگیر و به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل می شود.

مهدی پس از دستگیری و انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی، صراحتا به ده‌ها فقره زورگیری و سرقت های خشن به‌ویژه از کارگران ساختمان‌های نیمه ساز در مناطق شهرک ولیعصر، پاسگاه نعمت آباد، خیابان زمزم و … اعتراف کرد و در در خصوص روز فرارش از دست مأموران نیز به کارآگاهان گفت: برای زدن بنزین به جایگاه سوخت رفته بودیم و قصد داشتیم تا پس از زدن بنزین به سرقت برویم و به همین علت یک چاقو همراه خود داشتم که آن را زیر لباس خود پنهان کرده بودم، ناگهان در حین خروج از پمپ بنزین مأموران کلانتری به ما دستور ایست دادند؛ به راننده موتور گفتم که توقف نکند اما دیگر دیر شده بود و امکان فرار با موتور وجود نداشت؛ از آنجائیکه تا آن روز ده‌ها فقره زورگیری و سرقت انجام داده بودم و از سوی دیگر سلاح سرد همراه داشته و سابقه دار نیز هستم، اطمینان داشتم که در صورت دستگیری به این زودی از زندان آزاد نخواهم شد؛ تصمیم به فرار گرفته و هنگام عبور از عرض اتوبان سعیدی یکی از مأموران به تعقیب من پرداخت؛ چندین بار به من دستور ایست داد اما من همچنان به فرار خود ادامه دادم. ناگهان صدای بلندی را شنیدم و در یک لحظه که پشت سر خودم را نگاه کردم دیدم که یک دستگاه خودرو سواری پراید با مأموری که مرا تعقیب می‌کرد، تصادف کرده است، به سرعت از محل متواری شدم و پس از آن از طریق روزنامه ها متوجه شدم که آن مأمور فوت کرده است.

بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره زورگیری و تهدید با سلاح سرد برای سرقت پول نقد، گوشی تلفن همراه و … و سوابق متهم در ارتکاب سرقت های به‌عنف و به منظور شناسایی مالباختگان و شکات پرونده، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.

وی از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت کرد تا برای طرح و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

  وقتی شاعر معروف اینستاگرامی آدم‌ربا و سارق از آب درمی‌آید!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی