با ما ارتباط برقرار کن

اقتصادی

ارائه‌شده

در

رتبه نخست تولید۵ محصول کشاورزی کشور در اختیار استان تهران است

استان تهران در تولید گیلاس، سیب درختی، سبزی و صیفی گلخانه ای، قارچ خوراکی و تخم مرغ رتبه اول را در کشور دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت:استان تهران در تولید گیلاس، سیب درختی، سبزی و صیفی گلخانه ای، قارچ خوراکی و تخم مرغ رتبه اول را در کشور دارد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، عباسعلی عامری در نشست هم اندیشی تولید و صادرات محصولات کشاورزی که در محل استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: استان تهران در تولید ۱۱ محصول کشاورزی در بین رتبه های اول تا سوم کشور قرار دارد.

وی با اشاره به تنوع بسیار بالای محصولات باغی استان تهران افزود: ۸۳ دهم درصد از مساحت زمین های زیرکشت کشاورزی کشور مربوط به استان تهران است.

عامری با بیان اینکه سالانه حدود شش میلیون تن محصول کشاورزی در استان تهران تولید می شود، ادامه داد: این مقدار برابر ۴.۹ درصد تولید کل کشور است.

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به تلاش برای هموارسازی مسیر صادرات محصولات کشاورزی استان به کشورهای همسایه گفت: محصولاتی همچون سیب، گیلاس، گل شاخه بریده، قارچ خوراکی و غیره قابلیت خوبی برای صادرات به سایر کشورها را دارند.

وی رویکرد سازمان جهاد کشاورزی استان تهران را حمایت از تولید صادرات گرا عنوان کرد و افزود: سرمایه گذاری های جدید در حوزه تولید محصولات کشاورزی به این رویکرد معطوف است.

عامری به هدفگذاری صادرات محصولات کشاورزی به روسیه اشاره و گفت: حدود ۱۰ درصد از محصولات کشاورزی کشور قابلیت صادرات به روسیه را دارد که سهم استان تهران نیز در این ارتباط قابل توجه است.

آگهی