با ما ارتباط برقرار کن

نجوم و محیط زیست

ارائه‌شده

در

۲۰ سال زمان برای رسیدن به وضعیت متعادل آب‌های زیرزمینی اردبیل

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: آب‌های زیرزمینی اردبیل برای رسیدن به وضعیت متعادل ۲۰ سال زمان نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: آب‌های زیرزمینی اردبیل برای رسیدن به وضعیت متعادل ۲۰ سال زمان نیاز دارد.

به گزارش ایسنا، «داود نجفیان» با اعلام این خبر، اظهار کرد: در سال‌های گذشته به‌علت استفاده بی‌رویه و اضافه برداشت‌های نامعقول در حوزه استراتژیک منابع و ذخایر زیرزمینی آب با مشکلاتی روبرو هستیم که اگر طرح‌های تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی به درستی اجرا شود در ۲۰ سال آینده می توان به شرایط متعادل رسید.

نجفیان بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت مشارکت مردمی در این حوزه تأکید کرد و افزود: برای اجرای طرح‌های حوزه سدسازی، انتقال منابع آب و طرح‌های توان‌افزایی منابع آب زیرزمینی و بهره‌برداری بهینه و مهار آب‌های مرزی تلاش می‌شود.

مدیر آب منطقه ای اردبیل همچنین در زمینه طرح های افتتاحی هفته دولت در بخش آب استان گفت: آبگیری سد کوثر و تکمیل سد بفراجرد در این ایام به انجام رسیده و امیدواریم با تزریق اعتبارات به موقع در سال جاری نقایص این پروژه ها برطرف شود.

نجفیان با اشاره به اهمیت واگذاری پروژه‌ها به بخش غیردولتی گفت: غیر از طرح های مرزی آمادگی واگذاری اجرای طرح‌های سدسازی و آبرسانی به بخش خصوصی در استان وجود دارد.

وی در خصوص آخرین وضعیت پروژه‌های مرزی به تعداد شش مورد از جمله پایاب سد خدا آفرین، سد عمارت، سد تازه کند، سد سینه سر، احمد بیگلو و سد عنبران نیز افزود: با مهندسی ارزش و بهینه‌سازی این طرح‌ها بیشتر این پروژه‌ها با پیشرفت مناسب و تأمین اعتبار کافی در حال اجراست.

نجفیان یادآور شد: اگر در مصرف بهینه منابع آبی به‌ویژه در بخش کشاورزی و شرب دقت نشود بحران آب جدی است و نادیده گرفتن این امر خطای بزرگ راهبردی است که باید به‌نحوی برطرف شود.

  حشره ای زیبا که شبیه به صورت انسان است!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی