با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

معاون ابوبکر البغدادی در عملیات برون‌مرزی نیروهای عراقی دستگیر شد

نخست وزیر عراق از دستگیری مسئول امور مالی داعش و معاون سرکرده سابق این گروهک تروریستی در عملیات برون مرزی نیروهای اطلاعاتی کشورش خبر داد.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق (واع)، «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر این کشور پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در پیامی در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر، اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی کشورش در یک عملیات برون مرزی، «سامی جاسم»، سرپرست امور مالی داعش و معاون «ابوبکر البغدادی»، سرکرده سابق این گروهک تروریستی را دستگیر کردند.

الکاظمی در پیام توییتری خود ضمن اعلام این که عملیات سرویس اطلاعات ملی عراق (INIS) برای دستگیری معاون البغدادی، همزمان بوده با تامین برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام این کشور از سوی نیروهای امنیتی، از این عملیات به عنوان یکی از دشوارترین عملیات های برون مرزی نام برد.

به دنبال آن نیز، هسته اطلاع رسانی امنیتی عراق با صدور بیانیه ای، ضمن تایید دستگیری «سامی جاسم محمد جعاطه العجوز الجبوری» ملقب به «ابوآسیا» و «ابوعبدالقادر الزبیدی»، سرپرست عمومی اداره پرونده های مالی و اقتصادی داعش، تاکید کرد که وی در عملیات ویژه نیروهای سرویس اطلاعات ملی در خارج از مرزهای این کشور دستگیر شده است.

رسانه امنیتی عراق در بیانیه خود ضمن تاکید بر این که سامی جاسم یکی از مهم ترین افراد تحت تعقیب در سطح بین المللی و از نزدیکان به کمیته مامور اداره داعش و شخص «عبدالله قرداش»، سرکرده کنونی این گروهک تروریستی به شمار می آید، اعلام کرد که وی پیش از این متصدی برخی مناصب رهبری، امنیتی و مالی داعش از قبیل معاونت البغدادی، ریاست «دیوان بیت المال» و معاونت «والی دجله» بوده است.

این رسانه امنیتی در پایان نیز ضمن اشاره به این که با دستگیری و هلاکت شماری از مهم ترین سرکردگان و فرماندهان داعش طی مدت اخیر، این گروهک تروریستی متحمل ضربه های سهمگینی شده و در انجام اقدامات جنایتکارانه خود به مشکل خورده که در نتیجه آن نیز امنیت عراق افزایش یافته، بار دیگر به مردم این کشور تعهد داد که همه نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت و ثبات در سراسر کشور، چشم روی هم نگذارند.

/شفقنا

  طرح آشتی ملی؛ محل اختلافات نظر جریان های سیاسی
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی