با ما ارتباط برقرار کن

سیاسی

ارائه‌شده

در

دولت یازدهم به شعارهای خود جامه عمل پوشانده است

فرماندار شهرستان قشم گفت: دولت یازدهم تا کنون به شعارهای خود جامه عمل پوشانده است.

به گزارش ایسنا، علیرضا نصری در شورای اداری شهرستان قشم اظهار کرد: دولت یازدهم خدمات ارزندهای همچون بهبود شاخص‌ها اقتصادی همچون کاهش تورم و رشد اقتصادی، حل بسیاری از مشکلات دیپلماتیک و ارتقاء سلامت داشته است.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم با سه شعار نجات اقتصاد کشور، احیای اخلاق در جامعه و حل مشکلات دیپلماتیک بر سرکار آمد و تا کنون به شعارهای خود جامه عمل پوشانده است ،ادامه داد: رشد اقتصادی قبل از دولت یازدهم به منفی ۶٫۸ درصد رسیده بود که این رقم هم‌اکنون به ۴٫۴ درصد افزایش رسیده و تورم نیز از ۳۵ درصد به ۸ درصد در سال‌جاری کاهش یافته است.

پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی

رئیس شورای اداری شهرستان قشم افزایش صادرات نفت از ۹۵۰ هزار بشکه در روز به ۲٫۵ میلیون بشکه را از اقدامات مثبت دولت در مسیر توسعه صادرات نفتی برشمرد و اضافه کرد: این روند افزایشی در حالی محقق شده که برای نخستین‌بار در ۸۰ سال گذشته، میزان صادرات غیرنفتی از صادرات نفتی پیشی گرفته است.

نصری اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی دیگر از دستاوردهای مهم دولت یازدهم دانست و افزود: با اجرای این طرح سهم پرداختی بیمار از ۵۰ درصد به ۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به کاهش واردات مواد غذایی از ۸٫۲ میلیارد به سه میلیارد دلار تصریح کرد: تولید گندم نیز از ۴٫۵ میلیون تن به ۱۵٫۵ میلیون تن افزایش یافته است.

کاهش ۱۳ میلیارد دلاری قاچاق کالا

فرماندار شهرستان قشم، کاهش قاچاق کالا از ۲۵ میلیارد دلار در سال به ۱۲ میلیارد، تکمیل ۵۰ درصد مسکن مهر، رشد هزینه‌های عمرانی، رشد حقوق کارگران و کارمندان، خودکفایی در تولید بنزین و احیای محیط‌زیست را از دیگر دستاوردهای اقتصادی دولت دانست.

گفتنی است؛ شهرستان قشم با ۱۱۷ هزار نفر جمعیت و هزار و ۴۰۰ کیلومترمربع، در جنوب بندرعباس واقع‌شده و شامل ۶۶ روستا، سه شهر، سه بخش و چهار جزیره است.

  ترامپ: اوضاع جهان را درست میکنم
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی