با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فرانسه: ايران با عدم بازگشت سريع به مذاكرات، برجام را به خطر مي اندازد

با پایان مذاکرات چهار روزه اخیر با هدف بازگرداندن ایران و آمریکا به تعهدات خود در توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ که در وین پایتخت اتریش برگزار شد، فرانسه این مذاکرات را مثبت ارزیابی کرده و هشدار داده است که این روند نباید با «اقدامات تحریک‌آمیز ایران» تضعیف شود.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ آگنس فون‌ در مول سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه روز جمعه به خبرنگاران در پاریس گفت «در این راستا، از همه چیز مهمتر این است که ایران از نقض بیشتر تعهدات هسته‌ای خود که می‌تواند روند پویای فعلی را تضعیف کند، پرهیز کند.»

مقام‌های اتحادیه اروپا در تلاش برای احیای توافق هسته‌ای ایران و قدرت‌های جهانی موسوم به برجام، که ایالات متحده بعدا از آن خارج شد، در طول مذاکرات هفته گذشته در وین، به عنوان هماهنگ کننده مذاکرات با طرف‌های باقی‌مانده در توافق و همچنین نمایندگان آمریکا گفت‌وگو کردند.

هیئت‌های مذاکره کننده روز جمعه اعلام کردند که گفت‌وگوها برای بازگرداندن آمریکا به توافق و همچنین بازگرداندن ایران به پیروی کامل از تعهداتش در آن پیشرفت داشته است، اما تهران در مورد این که کدام تحریم‌ها باید برای این منظور لغو شوند، با آمریکا اختلاف نظر دارد.

جالینا پورتر از سخنگویان وزارت خارجه آمریکا روز گذشته گفت واشینگتن انتظار دارد مذاکرات گروه‌های کارشناسی در مورد توافق هسته‌ای هفته آینده از سر گرفته شود، هرچند هیئت‌های مذاکره‌کننده برای مشورت در مورد نتایج مذاکرات اخیر به کشورهای خود بازگشته‌اند.

نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، که با هیئت همراه در مذاکرات هفته پیش حضور داشت، گفته است به احتمال زیاد نشست بعدی کمیسیون مشترک برجام چهارشنبه آینده چهاردهم آوریل (۲۵ فروردین ماه) در پایتخت اتریش از سر گرفته خواهد شد.

  رییس دفتر وزیرخارجه پیشین آمریکا: اسراییل مانع بهبود روابط ایران و آمریکاست
آگهی
آگهی