با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

وزیر کشور برای پاسخگویی درباره نحوه برگزاری انتخابات به کمیسیون اصل ۹۰ فراخوانده شد

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس از فراخواندن وزیر کشور برای پاسخگویی به مشکلات برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در هفته آینده خبر داد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، از فراخواندن وزیر کشور برای پاسخگویی درباره مشکلات برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در هفته آینده خبر داد.

وی گفت: آنچه مسلم است ضعف چشمگیر در اداره صندوق های سیار بود؛ کسانی که نمی توانستند پای صندوق رأی گیری بروند طبق قانون باید از صندوق سیار بهره می بردند. موضوع تعرفه‌ها و مشابهت تعرفه‌های رأی انتخابات‌های مجزا هم مطرح است که در چند استان نسبت به آن شکایت وجود داشت. با توجه به اینکه چند انتخابات برگزار شد، وزارت کشور  می‌توانست با برنامه ریزی، تعرفه‌ها را به گونه‌ای منتشر کند که با یکدیگر مشابه نباشند.

حجت‌الاسلام پژمانفر تصریح کرد: قطعی سیستم برگزاری انتخابات که باعث شد در برخی شعب رأی گیری تا ۳ ساعت تأخیر وجود داشته باشد، مسئله دیگر بود، البته به صورت میانگین یک ساعت تا یک ساعت و نیم تأخیر در کشور وجود داشت. موارد متعدد و شکایت‌هایی به کمیسیون اصل ۹۰ رسیده و گزارش‌های فراوانی است که باید بر اساس پاسخ وزارت کشور راستی‌آزمایی کنیم. ممکن است برخی شکایات وارد باشد اما بیش از هزار شکایت به ما رسیده است.

انتهای پیام/

  صادقی: مسئولان آمار بازداشتی‌ها،مجروحان و جانباختگان را اعلام کنند/وزیر کشور را استیضاح می‌کنیم
آگهی
آگهی