با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۳/۰۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه جولای امروز با ۳۲ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۷۶ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از رویترز، در حالی که یک طوفان گرمسیری در خلیج مکزیک به راه افتاده و ایران اعلام کرده که موعد توافق سه ماهه در مورد نظارت بر تاسیسات هسته ای اش به سر آمده است، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه جولای امروز با 32 سنت معادل نیم درصد افزایش به 66 دلار و 76 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه جولای هم با 35 سنت معادل 0.6 درصد افزایش به 63 دلار و 93 سنت رسید.

هفته گذشته پس از آنکه رئیس جمهوری ایران اعلام کرد آمریکا آماده لغو تحریم های نفتی، بانکی و کشتیرانی است قیمت نفت شاهد کاهش بود. اما منقضی شدن توافق ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی بر سر نظارت بر تاسیسات هسته ای این کشور موجب ایجاد تردیدهایی در مورد آینده مذاکرات احیای برجام و لغو احتمالی تحریم ها شده و همین مسئله در رشد مجدد قیمت نفت موثر بوده است.

تحلیلگران موسسه ای ان زد در یادداشتی نوشتند: «تولید نفت ایران طی ماه های اخیر و با توجه به پیش بینی لغو تحریم ها رو به افزایش بوده است.»

اما رئیس مجلس ایران روز یکشنبه اعلام کرد که توافق 3 ماهه بین تهران و آژانس منقضی شده و دسترسی این نهاد بین المللی به تصاویر ثبت شده از داخل تاسیسات هسته ای ایران قطع خواهد شد.

دیپلمات های اروپایی هفته گذشته گفته بودند شکست مذاکرات در مورد تمدید نظارت ها بر تاسیسات هسته ای ایران، گفت وگوهای غیرمستقیم بین واشنگتن و تهران بر سر احیای برجام را با بحران عمیق تری مواجه خواهد ساخت. این مذاکرات قرار است این هفته در وین از سر گرفته شود.

در همین حال یک سامانه آب و هوایی کم فشار در غرب خلیج مکزیک تشکیل شده که با سرعت 48 تا 56 کیلومتر در ساعت در حال حرکت به شرق میانه آمریکاست و به احتمال 60 درصد طی 48 ساعت آینده به یک طوفان موسمی تبدیل خواهد شد.

انتهای پیام/

  قرص‌ های روانگردان به شکل لوگوی بارسا کشف شدند + عکس
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی