با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۱۴۰۰/۰۲/۲۰

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۸ سنت معادل ۰.۵۶ درصد افزایش به ۶۸ دلار و ۶۶ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از رویترز، به دنبال وقوع یک حمله سایبری که منجر به توقف فعالیت خطوط لوله اصلی عرضه سوخت در آمریکا شد قیمت نفت روز دوشنبه شاهد رشد قابل توجهی بود. این حمله میزان آسیب پذیری زیرساخت های انرژی آمریکا را آشکار ساخته است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 38 سنت معادل 0.56 درصد افزایش به 68 دلار و 66 سنت رسید. هفته گذشته نفت برنت شاهد رشد 1.5 درصدی بود. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم که در هفته گذشته بیش از 2 درصد افزایش یافته بود، امروز با 34 سنت معادل 0.52 درصد رشد به 65 دلار و 24 سنت رسید.

کاخ سفید در حال همکاری نزدیک با شرکت خط لوله کولونیال برای حل مشکل ناشی از این حمله سایبری است. به دنبال این حمله بزرگترین اوپراتور خطوط لوله انتقال سوخت آمریکا ناگزیر شده شبکه عرضه خود در شرق آمریکا را به تعطیل کند.

شبکه عرضه سوخت شرکت کولونیال حدود نیمی از سوخت ساحل شرقی آمریکا را تامین می کند که شامل انتقال روزانه 2.5 میلیون بشکه بنزین و انواع دیگر سوخت هاست. هنوز عامل این حمله مشخص نشده اما به گفته منابع آگاه هکرها احتمالا یک گروه حرفه ای فعال در ارتکاب جرائم سایبری بوده اند.

شرکت کولونیال دیروز اعلام کرد، خطوط اصلی انتقال سوخت شرکت از مدار خارج شده اما برخی خطوط کوچک تر بین پایانه ها و ایستگاه های توزیع اکنون در حال فعالیت است. این شرکت نگفته که چه زمانی شبکه اصلی به مدار باز خواهد گشت.

اندرو لیپو، رئیس موسسه لیپو اویل در این باره گفت: «نکته اصلی اینجاست که مجرمان سایبری با مهارت تمام توانسته اند راه های جدیدی برای نفوذ به زیرساخت های انرژی آمریکا بیابند… زیرساخت ها فاقد مکانیزم های دفاعی مناسب است تا بتواند تمام مسیرهای نفوذ بدافزارها به سیستم را بگیرد.»

به گفته تحلیلگران تعطیلی طولانی مدت خطوط انتقال سوخت در آستانه آغاز فصل سفرهای تابستانی سبب خواهد شد تا قیمت بنزین در پمپ بنزین ها به صورت ناگهانی بالا برود و مصرف کنندگان و اقتصاد آمریکا آسیب ببیند.

انتهای پیام/

  ظریف: آمریکا باید برای جنایات علیه مردم ایران و یمن مؤاخذه شود
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی