با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

فرمانده سنتکام: فعالیت ها جبرانی برنامه هسته ای ایران قابل بازگشت است

کنت مک کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در غرب آسیا روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران درباره اقدامات جبرانی هسته ای ایران گفت: آن ها هیچ کار بازگشت ناپذیری انجام نداده اند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ کنت مک کنزی فرمانده نیروهای آمریکایی در غرب آسیا روز پنج شنبه در جمع خبرنگاران درباره اقدامات جبرانی هسته ای ایران گفت: آن ها هیچ کار بازگشت ناپذیری انجام نداده اند.

ایران پس از خروج دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا از توافق هسته ای در سال ۲۰۱۸، متحمل شدن تحریم های بازگردانی شده و تحریم های جدید آمریکا و بدعهدی کشورهای اروپایی و شرکای برجام در پیدا کردن راهکارهایی عملی برای کاهش تاثیر تحریم های آمریکا و عادی سازی روابط اقتصادی با ایران، اعلام کرد که در چند گام تعیین شده تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای را کاهش می دهد.

این اقدامات جبرانی مطابق مفاد برجام بوده اند که هر یک از اعضای توافق را مجاز می سازد در صورت عدم پایبندی طرف های دیگر به تعهداتشان، از اجرای تعهداتش بکاهد.

مقامات ایران تاکید کرده اند اقدامات جبرانی ایران بازگشت پذیر هستند و با پایبندی تمام اعضای اصلی برجام به تعهداتشان، به حالت قبل بازخواهند گشت.

به دنبال ابراز تمایل دولت جدید آمریکا با بازگشت به توافق هسته ای، مذاکرات احیای توافق هسته ای میان اعضای کمیسیون مشترک برجام، با حضور آمریکا در وین در مدت اخیر برگزار شده است.

هنوز مذاکرت مستقیم یا غیر مستقیمی میان ایران و آمریکا انجام نشده است.

/رویترز

  آخرین وضعیت پروین از زبان پسرش
آگهی
آگهی