با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۲۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با ۴۱ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۲۲ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، به دنبال تمدید کاهش تولید اوپک پلاس و خوش بینی در مورد ترمیم تقاضا در نیمه دوم سال، قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه در نزدیکی 70 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات دیروز با 41 سنت معادل 0.6 درصد کاهش به 69 دلار و 22 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه با 41 سنت مهاشه به 65 دلار و 61 سنت رسید.

در این هفته نفت برنت و نفت خام آمریکا ابتدا در روز دوشنبه به بالاترین رقم 13 ماه گذشته رسیدند، اما در نهایت بدون تغییر قابل توجه هفته را به پایان رساندند.

جیم ریترزبوش تحلیلگر بازار نفت در این باره گفت: «به دنبال تصویب بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری در آمریکا و خبرهای امیدوارکننده از تزریق واکسن، تقاضا برای دارایی های پرریسکی نظیر نفت همچنان در حال افزایش است.»

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) پیش بینی کرده که تقاضای نفت در نیمه دوم سال بیشتر ترمیم شود.اوپک، روسیه و متحدانش هفته گذشته توافق کردند که محدودیت های تولید نفت را تقریبا بدون تغییر حفظ کنند.

شرکت های حفاری نفت در آمریکا نیز برای اولین بار از مااه نوامبر در حال کاهش تعداد سکوهای حفاری نفت و گاز فعال خود هستند.

تحلیلگران موسسه پی وی ام نوشتند: «ترمیم قوی تر از حد انتظار در نیمه دوم سال بدان معناست که اقتصاد جهان و به تبع آن چشم انداز تقاضا برای نفت تا حدودی از نگرانی های ناشی از ویروس کرونا رها خواهند شد.»

به گفته تحلیلگران موسسه آر بی سی کپیتال، عوامل فنی جهت تقاضای بنزین در تابستان امسال افزایشی ترین وضعیت حدود یک دهه گذشته را دارند.

آمریکا، بزرگترین مصرف کننده نفت جهان هفته گذشته شاهد بیشترین کاهش ذخایر بنزین بود.

انتهای پیام/

  کیهان: متلک‌اندازی سیاسی که نشد کار، دولت کمی هم تدبیر کند!
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی