با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۲۲

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۹ سنت معادل ۰.۱۳ درصد کاهش به ۶۹ دلار و ۵۴ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که کاهش تولید عرضه کنندگان بزرگ سبب کاهش شکاف بین عرضه و تقاضا شده و خوش بینی نسبت به افزایش تقاضای جهانی نفت در نیمه دوم سال در حال افزایش است، قیمت نفت برنت روز جمعه اندکی علیرغم کاهش جزئی در نزدیکی 70 دلار باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 9 سنت معادل 0.13 درصد کاهش به 69 دلار و 54 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل با 18 سنت معادل 0.27 درصد کاهش به 65 دلار و 84 سنت رسید.

نفت برنت پس از رسیدن به بالاترین رقم 13 ماه اخیر در روز دوشنبه که پس از حملات حوثی های یمن به تاسیسات نفتی عربستان اتفاق افتاد، در مسیر ثبت هشتمین افزایش هفتگی متوالی قرار دارد.

عامل دیگری که موجب رشد قیمت نفت شده، تصمیم سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به اوپک پلاس برای تداوم عرضه محدود نفت در ماه آوریل بوده است.

با توجه به پیش بینی ترمیم تقاضا برای نفت در نیمه دوم سال سرمایه گذاران در حال سرمایه گذاری بیشتر در بازارهایی نظیر بازار نفت هستند. با افزایش جمعیت واکسینه شده در کشورهای مختلف رشد اقتصادی به آرامی در حال ترمیم است و احتمالا طی ماه های آینده تعداد سفرها و حجم حمل و نقل هوایی و جاده ای افزایش خواهد یافت.

تحلیلگران موسسه اف جی ای در یادداشتی نوشتند: «با فرض موفقیت آمیز بودن برنامه های واکسیناسیون، ما انتظار داریم تقاضا برای بنزین در تابستان امسال و همزمان با فصل سفرها در آمریکا و اروپا افزایش یابد.»

آمریکا به عنوان بزرگترین مصرف کننده نفت جهان هفته گذشته شاهد کاهش قابل توجه ذخایر بنزین خود بود. اوپک دیروز اعلام کرد، ترمیم تقاضا برای نفت عمدتا در نیمه دوم سال رخ خواهد داد.

انتهای پیام/

  آخرین قیمت خودرو در بازار / یک شنبه ۶ آبان ماه ۹۷ + جدول
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی