با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۱۶|خیز نفت برای کانال ۷۰ دلاری

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با ۲ دلار و ۶۲ سنت معادل ۳.۹ درصد افزایش به ۶۹ دلار و ۳۶ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، به دنبال انتشار آمارهای قوی تر از انتظار از بازار کار آمریکا و تصمیم اوپک و متحدانش مبنی بر عدم افزایش تولید در ماه آوریل، قیمت نفت روز جمعه شاهد جهش حدودا 3 درصدی بود و به بالاترین رقم ها طی بیش از یک سال گذشته رسید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در پایان معاملات روز جمعه با 2 دلار و 62 سنت معادل 3.9 درصد افزایش به 69 دلار و 36 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 2 دلار و 26 سنا معادل 3.54 درصد افزایش به 66 دلار و 9 سنت رسید. در این هفته نفت برنت 5.2 درصد نفت خام آمریکا 7.4 درصد افزایش داشت.

روز پنجشنبه پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش موسوم به گروه اوپک پلاس توافق کاهش تولید خود را تا ماه آوریل تمدید کرد و تنها مصونیت های کوچکی برای روسیه و قزاقستان در نظر گرفت، قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد بیش از 4 درصد افزایش بود.

جیووانی استانوو، تحلیلگر موسسه یو بی اس اویل در این باره گفت: «اوپک پلاس بر سر اتخاذ یک موضع محتاطانه به اجماع رسیده… و تصمیم گرفته تولید خود را در ماه آوریل تنها 150 هزار بشکه در روز افزایش دهد. این در حالی است که فعالان بازار انتظار افزایش 1.5 میلیون بشکه ای را داشتند.»

عامل دیگری که سرمایه گذاران را غافلگیر کرده، تصمیم عربستان مبنی بر تداوم کاهش یک میلیون بشکه ای تولید روزانه در ماه آوریل بوده است. این در حالی است که قیمت نفت در طی 2 ماه گذشته و به دنبال افزایش جمعیت واکسینه شده در کشورهای مختلف شاهد رشد چشمگیری بوده است.

موسسه گلدمن ساکس با تجدیدنظر در پیش بینی های قبلی خود، پیش بینی کرده که قیمت نفت برنت در سه ماهه دوم سال به 75 دلار و در سه ماهه سوم به 80 دلار برسد.

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۶/۰۷
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی