با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۱۵

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۹ سنت معادل ۰.۸۸ درصد افزایش به ۶۷ دلار و ۳۳ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز به نقل از رویترز، در حالی که اوپک و متحدانش توافق کرده اند تولید نفت خود را در ماه آوریل افزایش ندهند و منتظر ترمیم بیشتر تقاضا پس از فروکش کردن نسبی بحران کرونا بمانند، قیمت نفت روز جمعه افزایش داشت و روند افزایشی جلسه قبلی را تداوم بخشید.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 59 سنت معادل 0.88 درصد افزایش به 67 دلار و 33 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز امروز با 54 سنت معادل 0.85 درصد رشد به 64 دلار و 37 سنت رسید.

روز پنجشنبه و پس از آنکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش محدودیت های تولید نفت را برای ماه آوریل نیز تمدید کردند و تنها معافیت های کوچکی برای روسیه و قزاقستان در نظر گرفته شد، قیمت هر دو شاخص نفتی شاهد جهش بیش از 4 درصدی بود.

مایکل مک کارتی تحلیلگر بازار نفت در موسسه سی ام سی مارکتس گفت: «این نشان می دهد که این سطح از پایبندی اوپک پلاس به توافق چقدر غیرمنتظره بوده است.» وی افزود: «آنچه این دستاورد را با اهمیت تر می سازد این است که تمدید کاهش تولید علیرغم کاهش ریسک فعالیت های اقتصادی و بالا رفتن ارزش دلار انجام شده است.»

معمولا افزایش ارزش دلار با گرانتر کردن کالاهای ارزش گذاری شده به این ارز برای خریداران غیردلاری سبب کاهش قیمت نفت می شود.

در عین حال عربستان نیز تصمیم گرفته تا کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه ای خود را نیز تا ماه آوریل ادامه دهد و این در حالی است که قیمت نفت در طی 2 ماه گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

ویوک دار، تحلیلگر بانک کامنولث در این باره گفت: «انضباط گروه اوپک پلاس در عرضه نفت نشان می دهد که عربستان ترجیح می دهد رویکرد محتاطانه فعلی ادامه یابد.»

انتهای پیام/

  داستان طلسمی به قدمت ۱۲ سال برای شفر
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی