با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بانک ملت برترین بانک و داراترین شرکت معرفی شد

اصلاحات نیوز؛ سازمان مدیریت صنعتی از سال ۱۳۷۷ با هدف شناسایی جایگاه بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و گروه‌های صنعتی در رشته‌های مختلف و گسترش رقابت در بین این بنگاه‌ها همچنین کمک به سیاست‌گذاران اقتصادی برای برنامه‌ریزی بهتر، رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایرانی را در دستور کار خود قرار داده است.

این رتبه‌بندی، ۵۰۰ شرکت دولتی و خصوصی را در بر می‌گیرد و علاوه بر شاخص میزان فروش، ۳۲شاخص دیگر را هم در نظر دارد. با توجه به بانک محور بودن اقتصاد ایران، یکی از گروه‌های اصلی در این ارزیابی صنعت بانکداری است که معمولا از نظر شاخص فروش یا درآمد و میزان دارایی‌ها هرساله در صدر شرکت‌های یاد شده قرار می‌گیرد‌.

بیست و سومین همایش ۱۰۰شرکت برتر ایران بیست و ششم بهمن ماه سال جاری، در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار و از بین ۵۰۰ شرکت حاضر در این ماراتن، ۱۰۰بنگاه اقتصادی به عنوان شرکت‌های برتر ایران معرفی شدند.

شاخص‌های در نظر گرفته شده بر اساس عملکرد سال مالی قبل ارزیابی می‌شود. اطلاعات اعلام شده در سال جاری حاوی نکاتی است که تصویر نسبتاً روشنی از وزن این شرکت‌ها در اقتصاد کشور را به نمایش می‌گذارد.

بانک ملت که در سال های اخیر همواره رتبه های برتر در شاخص های مختلف را به خود اختصاص داده است، امسال هم به عنوان برترین  شرکت ایرانی از لحاظ دارایی و برترین بانک ایرانی در شاخص اصلی ارزیابی یعنی فروش معرفی شد.

جدول زیر رتبه های بانک ملت در ارزیابی امسال را نشان می دهد:

در شاخص بالاترین ارزش افزوده، شرکتهای هولدینگ خلیج فارس با رشد 50 درصدی و هولدینگ فولاد مبارکه اصفهان با رشد 30 درصد نسبت به سال گذشته کماکان رتبه های اول و دوم را به خود اختصاص داده اند؛ بانک ملت نیز در رتبه چهارم این فهرست قرار گرفته است

 

اقلام تشکیل دهنده ارزش افزوده
سود قبل از کسر مالیات
هزینه استهلاک
هزینه مالی
هزینه کارکنان
هزینه دستمزد مستقیم در بهای تمام شده
هزینه بهداشت و درمان
هزینه اجاره

 

بررسی وضعیت گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری در ارزیابی جدید سازمان مدیریت صنعتی نشان می‌دهد جایگاه برخی از بانک‌های کشور در این دوره نزول و رتبه  برخی بانک‌ها بهبود یافته است.

در مجموع از ۱۳ بانک حاضر در این فهرست ۳ بانک با نزول جایگاه، ۵ بانک با ارتقا و ۵ بانک هم بدون تغییر جایگاه مواجه بوده‌اند.

 

 

  بانک ملت از شبکه های اجتماعی در جهت ایجاد تعامل و راضی نگه داشتن مشتری بهره می گیرد
آگهی
آگهی