با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۱۳

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۰ سنت معادل ۰.۴۸ درصد رشد به ۶۳ دلار رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که به دنبال سرعت گرفتن روند واکسیناسیون در آمریکا احتمال افزایش تقاضا تقویت شده است، قیمت نفت امروز شاهد کاهش بود، هرچند نامشخص بودن تصمیم اوپک پلاس در نشست هفته جاری در خصوص میزان تولید نفت طی ماه های آتی مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 30 سنت معادل 0.48 درصد رشد به 63 دلار رسید. قیمت نفت خام آمریکا برای تحویل در ماه آوریل نیز امروز با 20 سنت معادل .33 درصد رشد به 59 دلار و 95 سنت رسید.

به گفته تحلیلگران سرعت گرفتن توزیع واکسن کرونا و امیدواری نسبت به ترمیم تقاضای انرژی سبب شده تا قیمت ها بالا برود.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا روز سه شنبه گفت، این کشور تا پایان ماه می واکسن کافی برای واکسیناسیون کل جمعیت آمریکا را در اختیار خواهد داشت. این خبر پس از ان اعلام شد که شرکت های مارک اند کو و جانسون جانسون توافق کردند که در زمینه سرعت بخشیدن به روند تولید و توزیع واکسن با هم همکاری کنند.

در همین حال توجه بازار نفت معطوف نشست پنجشنبه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش است که قرار است در خصوص سیاست تولید خود طی ماه های آینده تصمیم گیری نمایند. این در حالی است که چشم انداز کلی بازار نفت نسبت به یک سال قبل، یعنی زمانی که این گروه بر سر کاهش عرضه نفت به توافق رسید، بهبود چشمگیری داشته است.

بازار انتظار دارد گروه اوپک پلاس 1.5 میلیون بشکه در روز به عرضه نفت خود بیافزاید و عربستان و به سیاست کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه ای تولید خود خاتمه دهد.

در عین حال، انستیتوی نفت آمریکا گزارش داده که ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به 26 فوریه شاهد رشد 7.4 میلیون بشکه ای بوده و به نگرانی ها از مازاد عرضه در بازار دامن زده است.

انتهای پیام/

  فیلم / لحظه ورود رییس جمهور اندونزی به سعدآباد و استقبال روحانی
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی