با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۱۱

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و ۱۱ سنت معادل ۱.۷۲ درصد رشد به ۶۵ دلار و ۵۳ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا یک بسته محرک مالی قابل توجه را به تصویب رساند، قیمت نفت روز دوشنبه شاهد رشد قابل توجهی بود، هرچند که کاهش میزان فعالیت کارخانجات چین در ماه فوریه مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با یک دلار و 11 سنت معادل 1.72 درصد رشد به 65 دلار و 53 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا برای تحویل در ماه آوریل با یک دلار و 4 سنت معادل 1.69 درصد افزایش به 62 دلار و 54 سنت رسید.

در طول هفته گذشته قیمت هر دو شاخص نفتی به بالاترین رقم ها طی 13 ماه گذشته رسید، اما به دلیل بالا رفتن سوددهی اوراق قرضه در روز جمعه شاهد افت بود.

استفن اینز تحلیلگر بازار نفت در موسسه آکسی در این باره نوشت: «قیمت نفت امروز صبح همزمان با بیشتر دارایی های پرریسک در حال ترمیم بوده است که دلیل آن را می توان تصویب بسته محرک مالی در مجلس نمایندگان آمریکا دانست.»

مجلس نمایندگان امریکا روز یکشنبه بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری پیشنهادی دولت بایدن را تصویب کرد و سبب افزایش اشتها برای ریسک پذیری شد. اکنون این بسته باید برای رایزنی های بیشتر به سنا برود. صدور مجوز استفاده از واکسن شرکت جانسون اند جانسون برای مقابله با کرونا نیز چشم انداز احیای رشد اقتصادی را تقویت کرده است.

آمارهای تولید بزرگترین واردکنندگان نفت در قاره آسیا که جدیدا منتشر شده یکدست نبوده است. در حالی که میزان رشد فعالیت کارخانجات چینی در ماه فوریه به پایین ترین رقم 9 ماه گذشته رسیده، میزان فعالیت های تولیدی در ژاپن سریعترین رشد بیش از 2 سال گذشته را تجربه کرده است.

انتظار می رود میزان خرید نفت چین در سه ماهه دوم امسال کاهش یابد، زیرا رشد قیمت ها سبب کاهش تقاضا خواهد شد.

انتهای پیام/

  علی مطهری: فیفا بی عدالتی استفاده از بازیکنان سایر کشورها را رفع کند / فقط برزیل و آرژانتین واقعا تیم ملی هستند / متاسفانه برزیل با وجود استحقاق پیروزی به تیم چند ملیتی بلژیک باخت
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی