با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

ما همچنان نگران رد صلاحیت‌های فله‌ای هستیم

حسین کاشفی گفت: کشور در حالی به استقبال سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری می‌رود که نگرانی‌ها بابت رد صلاحیت‌های فله‌ای همچنان پابرجاست آن هم در شرایطی که به واسطه وضعیت پیش‌آمده طی چند سال اخیر مردم به معنای واقعی گرفتارند.

اصلاحات نیوز؛ بیش از سه ماه دیگر تا سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری باقی است، انتخاباتی که به دلیل بحران‌های عدیده‌ای که آرامش را از کشور سلب کرده نسبت به انتخابات ادوار گذشته اهمیت بیشتری دارد. پس طبیعی است که نگرانی بابت رد صلاحیت‌های فله‌ای هم نسبت به دغدغه‌های گذشته پررنگ‌تر باشد.

 

حسین کاشفی، عضو حزب اتحاد ملت، در گفت‌و‌گو با اعتمادآنلاین در این ‌باره اظهار داشت: کشور در حالی به استقبال سیزدهمین انتخابات ریاست‌جمهوری می‌رود که نگرانی‌ها بابت رد صلاحیت‌های فله‌ای همچنان پابرجاست آن هم در شرایطی که به واسطه وضعیت پیش‌آمده طی چند سال اخیر مردم به معنای واقعی گرفتارند.

 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در ادامه گفت:‌ اصولاً یک انتخابات زمانی می‌تواند تاثیرگذار باشد و به بهبود اوضاع کمک کند که همه سلیقه‌های سیاسی بتوانند به طور جدی وارد فضای رقابتی شوند. از سوی دیگر مشارکت بالا به نظام مشروعیت می‌بخشد. زمانی همه مردم رغبت رأی دادن پیدا می‌کنند که احساس کنند نماینده تفکرشان در انتخابات حضور دارد؛ یعنی اگر قرار بر عدم تایید چهره‌های اصلاح‌طلب باشد، طبیعی است گروه کثیری از مردم دلیلی برای رأی دادن نخواهند داشت که در نتیجه، در شرایطی که باید به دنیا پیام مشروعیت و اتحاد بدهیم، انتخاباتی سرد و با کمترین رأی ممکن را تجربه خواهیم کرد.

 

او تصریح کرد: تصمیم‌گیران نهادهای مرتبط با انتخابات باید از آنچه در اسفندماه ۹۸ اتفاق افتاد درس بگیرند و از به ثبت رسیدن یک انتخابات کم‌رأی دیگر جلوگیری کنند. به هر حال هم بحران‌های داخلی روز‌به‌روز نمود بیشتری پیدا می‌کنند و هم قرار است برای توافق در مساله هسته‌ای با دنیا وارد مذاکره شویم. بنابراین الان زمان خوبی برای اعمال نظارت استصوابی نیست.

 

عضو حزب اتحاد ملت توضیح داد: در واقع اگر می‌خواهیم مانند مجلس اول شایسته‌ها را انتخاب کنیم، باید همه گروه‌ها فرصت معرفی کاندیدا را داشته باشند و اِلا مثل مجلس یازدهم کسانی روی کار می‌آیند که کشور را بیش از این دچار چالش می‌کنند.

 

حسین کاشفی در پایان گفت: انتخاب کردن حق همه مردم است و به همین دلیل باید سازوکاری تعیین شود تا همه سلیقه‌ها بتوانند به نمایندگان طرز تفکر خود رأی دهند.

 

  واکنش کیهان کلهر به نتیجه‌ای که ایران در جام‌جهانی گرفت
آگهی
آگهی