با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۱۲/۰۹

قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل در پایان معاملات دیروز با ۷۵ سنت معادل ۱.۱ درصد افت به ۶۶ دلار و ۱۳ سنت رسید.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از رویترز، در حالی که دلار تقویت شده و با توجه به تقویت قیمت نفت پیش بینی شده که عرضه نفت طی ماه های آینده بالا برود، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا در پایان معاملات روز جمعه با 2 دلار و 3 سنت معادل 3.2 درصد افت به 61 دلار و 50 سنت رسید. قیمت نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه آوریل نیز در پایان معاملات دیروز با 75 سنت معادل 1.1 درصد افت به 66 دلار و 13 سنت رسید.

در حالی که سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم های حدود یک سال گذشته باقی مانده، ارزش دلار دیروز بالا رفت و سبب گرانتر شدن کالاهای ارزش گذاری شده به دلار نظیر نفت خام برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

با این وجود، نفت برنت و نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا این هفته به ترتیب شاهد رشد 4.8 و 3.8 درصدی بودند و هر دوی این شاخص ها ماه فوریه را با حدود 20 درصد افزایش به پایان بردند. اختلال در عرضه نفت آمریکا به دلیل موج سرما در تگزاس و خوش بینی نسبت به ترمیم تقاضا به پشتوانه توزیع گسترده واکنس کرونا در کشورهای مختلف عامل تقویت قیمت نفت بوده است.

سرمایه گذاران احتمال می دهند در نشست هفته آینده سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش تصمیماتی مبنی بر افزایش عرضه نفت اتخاذ شود.

بر اساس گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا، میزان تولید نفت خام این کشور در ماه دسامبر شاهد کاهش بوده است.

عامل دیگر تضعیف قیمت نفت خام آمریکا کاهش تقاضای پالایشگاه های این کشور برای مصرف نفت خام پس از تعطیلی فعالیت ها در پی طوفان زمستانی هفته های گذشته بوده است.

انتهای پیام/

  قیمت جهانی نفت امروز ۹۹/۰۱/۲۱| قیمت نفت از مرز ۳۳ دلار گذشت
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی