با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

بایدن: تبرئه ترامپ فصل غم انگیزی از تاریخ آمریکاست

رئیس جمهور آمریکا در واکنش به تبرئه سلف خود از استیضاح تاکید کرد اصل تخلفات صورت گرفته از سوی دونالد ترامپ مورد اختلاف نیست.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ به نقل از هیل، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از تبرئه دونالد ترامپ در جلسات استیضاح سنا به عنوان فصل تاریکی در تاریخ این کشور تعبیر کرد.

جو بایدن روز شنبه در واکنش به رای سنای آمریکا به تبرئه رئیس جمهور سابق از استیضاح با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد دادگاه با برائت به پایان رسید، اما اصل اتهام مورد اختلاف نیست.

در بیانیه رئیس جمهور آمریکا با ابراز ناخرسندی از این رای آمده است: حتی کسانی که مخالف این محکومیت هستند از جمله میچ مک کانل، رهبر اقلیت سنا، معتقدند که دونالد ترامپ مقصر” تخلف شرم آور از وظیفه ” بوده و عملاً و از نظر اخلاقی مسئول تحریک “خشونت‌های ایجاد شده در کنگره است. بایدن در این بیانیه از ۵۷ سناتور از جمله ۷ سناتور جمهوری خواه که رای به محکومیت ترامپ دادند، تمجید کرد.

 

بیشتر بخوانید:

سنا ترامپ را تبرئه کرد

در بخش دیگری از بیانیه رئیس جمهور آمریکا از کسانیکه که با شهامت در ۶ ژانویه ایستادگی و محافظت کردند و نیز مقام‌های انتخاباتی، قضات و اعضای دو حزب که در جریان انتخابات ریاست‌جمهوری در محافظت از تمامیت دموکراسی آمریکا شجاعت به خرج دادند، تقدیر شد.

بیانیه بایدن می‌افزاید: این فصل غم انگیز در تاریخ ما به ما یادآوری کرد که دموکراسی شکننده است. باید همیشه از آن دفاع کرد. باید همیشه هوشیار بود. خشونت و افراط گرایی جایی در آمریکا ندارد؛ و اینکه هر یک از ما وظیفه و مسئولیت داریم که به عنوان یک آمریکایی و به ویژه به عنوان سران کشور از حقیقت دفاع کنیم و اکاذیب را شکست دهیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با بیان اینکه “اینگونه است که ما این جنگ غیرمدنی را به پایان می‌رسانیم”، بار دیگر بر تعهد دولت خود برای “بهبود روح” ملت تأکید کرد.

ترامپ که متهم به تحریک شورش علیه کنگره آمریکا است، در چهارمین جلسه استیضاح خود با ۵۷ رای موافق در مقابل ۴۳ رای مخالف از محاکمه تبرئه شد. محکومیت ترامپ در جلسه استیضاح همراهی ۱۷ سناتور جمهوری خواه با نمایندگان دموکرات را می‌طلبید که میسر نشد.

انتهای پیام/

 

  بغداد و کربلا امنیتی شد/دفاترحشدالشعبی آتش‌گرفت
آگهی
آگهی