با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

سنا ترامپ را تبرئه کرد

مجلس سنای آمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق این کشور را تبرئه کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ سناتورهای آمریکایی در رأی‌گیری که در پنجمین روز بررسی دومین استیضاح رئیس‌جمهور سابق این کشور انجام شد ترامپ را مجرم نشناختند و وی را تبرئه کردند.

۴۳ سناتور مجلس سنای آمریکا ترامپ را بی گناه دانستند و ۵۷ سناتور دیگر به گناهکار بودن وی رأی دادند و به این ترتیب ترامپ از اتهامات وارده علیه خود تبرئه شد.

این در حالی است که برای محکومیت ترامپ رأی مثبت دو سوم کرسی‌های مجلس سنا یعنی حداقل ۶۷ رأی نیاز بود.

پنجمین روز از محاکمه دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز شنبه در مجلس سنای این کشور برگزار گردید.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا چندی پیش اعلام کردند که استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا خلاف قانون اساسی این کشور نیست.

آنها ادعای جمهوریخواهان درباره اینکه استیضاح ترامپ خلاف قانون اساسی این کشور است را رد کردند.

در گزارش خلاصه‌ای درباره جلسه محاکمه ترامپ در مجلس سنا که توسط دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا منتشر شد، آمده بود: پس از ماه‌ها انتشار دروغ بزرگ توسط وی در خصوص پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰، این دروغ‌ها به حوادث ششم ژانویه منجر شد که طی آن ترامپ اقدام به فراخوان و تجمع طرفدارانش کرده و آنها را تحریک به حمله به کنگره کرد که این حملات به بهای زندگی ۳ افسر پلیس و ۴ نفر دیگر تمام شد. مسئولیت ترامپ برای آشوب شرورانه ۶ ژانویه غیر قابل تصور است. در هیچ جای قانون اساسی این اجازه به رئیس جمهور داده نشده که در هفته‌های پایانی که در قدرت حضور دارد، اقدام به سازماندهی کودتا و تحریک آشوب مسلحانه کند.

ترامپ نخستین رئیس جمهور آمریکا است که دو بار استیضاح می‌شود.

او پیشتر در پرونده موسوم به «اوکراین گیت» به سوءاستفاده از قدرت برای اعمال فشار بر رئیس جمهور یک کشور خارجی با هدف سندسازی علیه «جو بایدن» متهم شده بود.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پُست پیشتر اعلام کرده بود که مقامات فدرال آمریکا ۲ زن را به اتهام ارتباط با حوادث کنگره این کشور در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ (۱۷ دی ماه) بازداشت کردند.

بنابر گزارش اف‌بی‌آی، یکی از این زن‌ها در ویدئویی که برای فرزندانش ارسال کرده بود، گفته بود: ما به کپیتال هیل حمله کردیم … داخل شدیم، کار خود را انجام دادیم… ما به دنبال نانسی (پلوسی) بودیم تا به سَر او شلیک کنیم، اما او را پیدا نکردیم.

  چوپان: ورزشکاران ما لگدکوب بی‌مسئولیتی و بی‌سرپناهی شده‌اند
آگهی
آگهی