با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

آرزوی تلخ گلپا در ۸۷ سالگی؛ دوست دارم همین فردا بمیرم! زنده بمانم که باز هم صدایم حبس شود؟

اکبر گلپایگانی که به تازگی هشتادوهفتمین سال زندگی را جشن گرفته از عشق به هنر و مردم سخن گفت و از سکوت اجباری‌اش گلایه کرد.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ این خواننده که به «مرد حنجره طلایی» مشهور است درباره زندگی این روزهایش می گوید: «هر شب ساعت ۹ می خوابم، ساعت ۶ صبح بیدار می شوم و تا ساعت ۱۰ صبح ورزش می کنم. بعد از آن جوابگوی تمام مردم سرزمینم به ویژه هنرمندان هستم.

هر کسی، هر کاری با من داشته باشد، حرفش را می شنوم. البته حلقه دوستان من محدود به هنرمندان نیست و در میان ورزشکاران هم با عزیزانی مثل آقای طالقانی، کشتی گیر بی نظیر دوستی دارم. آقای نوریان، هافبک سابق تیم ملی که همبازی من در دوران جوانی بوده، آقایان نوآموز، سلطانی، افتخاری و… همگی با من دوست هستند و به من محبت دارند. آنها درباره هیچ کسی، حتی یک کلمه بد بر زبان نمی آورند و مانند من عاشق ایران هستند.»

گلپایگانی در توصیه به خوانندگان جوان تاکید می کند: «امیدوارم درس بگیرند و بدانند موسیقی فقط سه گاه، چهارگاه، کشته مرده، حزین و… نیست. اینها درس هستند. شما می توانید از این دروس، نکاتی پیدا کنید؛ نکته ای که من پیدا کردم و همان دستگاه هشتم موسیقی یعنی دستگاه عشق نام دارد.

هر فردی در زندگی به راهی می رود؛ فردی ساختمان می سازد، دیگری مبل و دیگری اتومبیل می سازد؛ اما باید بدانیم که نمی توانیم هیچ کدام از آنها را با خود ببریم. درواقع امانت دار هستیم؛ ولی مهم این است که امانت دار خوبی باشیم یا بد. یکی کارهای بدی با پول انجام می دهد و دیگری عشق می ورزد و دوستی می کند. سرآخر هم باید تمام امانت ها را تحویل دهیم و دست خالی برویم؛ به همین دلیل زندگی را فقط و فقط در عشق می بینم.»

وی درباره آرزوهایش در این سن می گوید: «دوست دارم همین فردا بمیرم. زنده بمانم که باز هم صدایم حبس شود؟ دوست دارم فردا همه چیز به پایان برسد؛ این راهی است که همه ما باید طی کنیم؛ اما نباید فراموش کنیم حق من ضایع شد. البته هیچ گلایه ای از هیچ کسی ندارم. اصلا هم پشیمان نیستم که از ایران نرفتم و از بودن در سرزمینم لذت می برم. به من گفتند نباید بخوانی و من هم پذیرفتم؛ چون می خواستم در مملکتم بمانم، ولی حق من از بین رفت. البته تاریخ قضاوت خواهد کرد؛ ولی باز هم تاکید می کنم که از هیچ کسی گله مند نیستم.»

/هنرآنلاین

  رهبر انقلاب: مذاکره سم است؛ جنگ هم نمی‌شود / گزینه‌ی قطعی ملت ایران، مقاومت مقابل آمریکا است
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آگهی
آگهی