با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

حق‌شناس: شهردار تهران از نامگذاری خیابان بازرگان خودداری می‌کند

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از شهردار پایتخت از وی خواست به رای نمایندگان مردم در خصوص نامگذاری خیابانی به نام بازرگان تمکین کند.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ محمد جواد حق شناس در دویست و شصت و ششمین جلسه شورای شهر با بیان اینکه هفته‌ای که گذشت سالروز درگذشت مهدی بازرگان بود، گفت: کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران در راستای پیشنهاد احمد مسجد جامعی عضو دیگر شورای شهر، با بررسی کارشناسانه و از منظر خدماتی که این شخصیت علمی، مذهبی و انقلابی در قامت مسئولیت بهینه سازی و تصفیه آب تهران در اوایل دهه ۳۰ بعمل آورده بود، خیابان موسوم به سازمان آب را در منطقه ۲ که فراوانی آن در تهران به ۱۳ مورد می‌رسید، را به نام ایشان نام گذاری کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در نهایت در جلسه صحن شورا نیز این نامگذاری به تصویب رسید، گفت: پس از اعتراض عجیب و غریب فرماندار تهران به نامگذاری، موضوع با اصرار شورای شهر در هیات حل اختلاف وزارت کشور مطرح شد.

حق شناس افزود: با توجه به نظرات کمیسیون حقوقی و فرهنگی شورا و اصرار مردمی از نمایندگان شورا، مصوبه به شهردار تهران ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه بیش ار ۹۵ روز از تاریخ آن گذشته است، گفت: متاسفانه شهردار تهران بدون هیچ دلیل روشنی از اجرای این مصوبه قانونی شورای اسلامی شهر تهران خودداری و به رای نمایندگان مردم تهران تمیکن نمی‌کند.

رییس کمیسیون نامگذاری شورای اسلامی شهر تهران افزود: برای چندمین بار این رویه ناپسند و غیر قابل قبول را تذکر می‌دهم و اعتراض خود را به این رویکرد اعلام می‌کنم.

وی گفت: انتظار است در اسرع وقت این مصوبه شورای شهر به اجرا برسد.

  نقش اول تخریب محیط زیست تهران خود شهرداری است
آگهی
آگهی