با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

اندونزی دو نفت‌کش ایرانی و پانامایی را به ظن انتقال غیرقانونی نفت توقیف کرد

به گزارش اصلاحات نیوز؛ مقامات اندونزیایی اعلام کردند که روز یکشنبه یک نفتکش ایرانی و یک نفتکش پانامایی را که به ظن انتقال غیرقانونی نفت در آبهای این کشور توقیف کردند.

ویسنو پرامادیتا، سخنگوی گارد امنیت دریایی اندونزی با اعلام خبر گفت:«نفت‌کش ام‌تی هورس(MT Horse) تحت پرچم ایران و نفت‌کش ام‌ای فرِآ(MT Frea) تحت پرچم پاناما، در آبهای استان غربی کالیمانتان توقیف شدند.»

آقای پرامادیتا توضیح داد که این نفتکش‌ها به انواع تخلفات از جمله عدم اهتزاز پرچم‌های ملی، خاموش کردن سیستم‌های شناسایی، لنگر انداختن غیرقانونی، انتقال غیرقانونی سوخت بین نفت‌کش‌ها و ریختن نفت در دریا متهم هستند.

سخنگوی گارد امنیت دریایی اندونزی خاطرنشان کرد که این دو نفت‌کش در حال اسکورت به جزیره باتام در استان جزایر ریائو هستند تا پس از پهلو گرفتن در ساحل این منطقه، تحقیقات بیشتر در مورد تخلفات این دو نفت‌کش آغاز شود.

تلویزیون دولتی ایران با استناد به اظهارات مقام‌های اندونزی، توقیف نفت‌کش‌ها را تأیید کرده ولی ایران هنوز موضع‌گیری رسمی در این خصوص نداشته است.

توقیف نفت‌کش‌ ایرانی توسط اندونزی سه هفته پس از توقیف یک نفت‌کش متعلق به کره جنوبی در خلیج فارس توسط نیروی دریایی سپاه پاسداران رخ داده است. مطابق اعلام رسمی کره جنوبی دو تن از خدمه نفت‌کش توقیف شده این کشور، تبعه اندونزی هستند.

ایران نفت‌کش کره جنوبی را به ایجاد آلودگی دریایی متهم کرده است و تاکنون رایزنی‌های مقام‌های دو کشور برای آزادی این شناور بی‌نتیجه بوده است.

 

پس از اعمال تحریم فروش نفت ایران توسط ایالات متحده در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، برخی شرکت‌های بین‌المللی ردیاب نفت‌کش‌ها گزارش داده بودند که ناوگان دولتی انتقال نفت ایران سیستم شناسایی خودکار خود را خاموش می‌کنند و محموله خود را بر روی آب به نفت‌کش شرکت‌های متقاضی نفت ایران منتقل می‌کنند؛ اقدامی که ناقض امنیت و دارای خطر ایجاد آلودگی دریایی عنوان شده بود.

 

/ انتهای پیام

  فیلم / تلفن شخصی آدولف هیتلر فروخته شد
آگهی
آگهی