با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

مسولیت نهاوندیان در وضع مجود اقتصادی چیست؟ / چرا اصولگرایان معاون اقتصادی دولت را نمی بینند؟

به گزارش #اصلاحات_نیوز: آقای علی تاجرنیا در یک مصاحبه به درستی میگوید: هیچ کسی از آقایان واعظی و نوبخت درباره علت وضعیت فعلی سوال نمی‌کند، اما همه از اصلاح‌طلبان سوال می‌کنند.

اصلاح طلبان به واسطه حمایت از دولت متهم میشوند و از آنها میخواهند پاسخ باشند. اینجا البته یکی از مهمترین تفاوتها میان اصلاح طلبی و اصولگرایی هم مشخص میشود.
همین اصولگرایان که در سال 88 برای تداوم دولت احمدی نژاد و سیاستهای او دست به هرکاری (حتی کهریزکی کردن فرزندان ملت زدند) در دو سال آخر برای فرار از مسولیت از استراتژی “نداشتن عقد اخوت” استفاده کردند تا از پاسخگویی فرار کنند. آنها همین کار را با ناطق نوری، هاشمی رفسنجانی، علی لاریجانی، آملی لاریجانی، سعید مرتضوی و دیگرلن هم انجام دادند.
درحالی که آنها مسولیت مستقیم حتی در وضع موجود امروز دارند. حمایتهای یکدست اصولگرایان از سیاست ها و فعالیت های هسته ای احمدی نژاد بود که پرونده ایران را به شورای امنیت برد و در نهایت قطعنامه پشت قطعنامه علیه ایران صادر شد.
قطعنامه هایی که برای برون رفت از زیر بار آنها، هنوز هم کشور در حال هزینه دادن است.
لذا اولا اگر حمایت از روی کار آمدن دولتی مسولیت پاسخگویی ایجاد میکند، سرتاپای اصولگرایان باید برای وضعیتی که احمدی نژاد ساخت و آنها با آن سیاستها همدل و همراه بودند، باید پاسخگو باشند.

از این گذشته در مرتبه دوم باید پرسید چرا اصولگرایان به سراغ نهاوندیان نمی روند که در دولت اول در قامت رییس دفتر مبسوط الید بود و در دولت دوم روحانی معاون اقتصادی است؟
نقش او دقیقا در وضع موجود اقتصادی چیست و چرا تعمدا او از سوی اصولگرایان هیچ انگاری میشود؟
چه پیوندهای عمیقی میان اصولگرایان سنتی و نهاوندیان وجود دارد که او از دایره پاسخگویی تعمدا حذف میشود؟

/ انتهای پیام

  بی‌اعتنایی اصلاح‌طلبان به درخواست خاتمی برای ثبت‌نام چهره‌های شاخص در انتخابات مجلس
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی