با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

۲۵۰ هزار مهندس بیکار و ۳۰۰ هزار مهندس فاقد مسکن در کشور داریم

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به آمار مهندسین فاقد مسکن در کشور گفت: به دنبال آن هستیم تا در هر استان یک مجموعه خانه مهندس احداث کنیم.

به گزارش اصلاحات نیوز؛ خرم در سفر به شهر قم در دیدار با دکتر سرمست استاندار قم اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان در کشور، ۵۵۰ هزار نفر عضو در رشته های هفتگانه مهندسی و در مقاطع مختلف از لیسانس تا دکتری دارد که این تعداد نشان از ظرفیت بسیار بالای این مجموعه است.

 او گفت: به نظر می رسد در این سالها ظرفیت و توانمندی مهندسان سازمان نظام مهندسی ساختمان؛ مغفول مانده است که در عرصه های مختلف می توان از این توانایی ها بهره برد که به عنوان نمونه می توان به مدیریت بحران اشاره کرد؛ چرا که در برخی حوادث و بالایای طبیعی از جمله زلزله، کارکرد سازمان و نقش مهندسان ارتباط مستقیم با آن داشته و مهندسان در راستای بازسازی ساختمان ها می توانند نقش آفرین باشند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به تعداد ۲۵۰ هزار مهندس بیکار و ۳۰۰ هزار مهندس فاقد مسکن در کشور بیان داشت: سازمان نظام مهندسی ساختمان این آمادگی را دارد تا با همکاری وزارت راه و شهرسازی و معاونان عمرانی استانداری ها در قالب طرح اقدام ملی مسکن، مجتمع هایی برای مهندسان  فاقد مسکن احداث کند.

او با بیان اینکه به دنبال آن هستیم تا در هر استان یک مجموعه خانه مهندس احداث کنیم افزود: مجموعه فرهنگی ورزشی خانه مهندس در استان قم به خوبی و با کیفیت مناسب ساخته شده که می تواند الگویی برای سایر استانها به شمار آید و این انتظار وجود دارد تا استانداری قم برای ایجاد مجموعه اقامتی در کنار خانه مهندس مساعدت های لازم را بعمل آورد؛ چرا که در این صورت شاهد  سفر مهندسان از سراسر کشور به این استان خواهیم بود.

خرم عنوان کرد: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم همواره پیشتاز در موضوعات مختلف بوده و امیدواریم با همکاری و هم افزایی سایر نهادهای مرتبط از جمله اداره کل راه و شهرسازی و معاونت عمرانی استانداری قم ، بتوانیم شاهد خدمات بیشتر و بهتر به مردم باشیم.

مهندس مقومی رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در سخنانی اظهار کرد: در عرصه مقابله با کرونا، این سازمان مجموعه خانه مهندس را در اختیار ارتش جمهوری اسلامی برای احداث بیمارستان سیار قرار داد که این امر در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا موجب شد تا اهالی پردیسان خدمات خوبی از این مجموعه دریافت کنند.

او ادامه داد: امیدواریم برخی از مسائل دیگری که در تکمیل مجموعه فرهنگی و ورزشی خانه مهندس وجود دارد با همکاری و مساعدت استانداری قم برطرف کنیم و این مرکز منشاء خدماتی به مردم شهر قم و همچنین سایر مهندسان در استانهای دیگر باشد.

انتهای پیام

  رییس دولت اصلاحات در واکنش به درخواست مذاکره مستقیم با امریکا: نقض کرامت ایران است و خلاف منافع ملی/ کسانی که مدعی دوست داشتن ایران هستند، نباید علیه کشور عمل کنند
ادامه ی خواندن
آگهی
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

نظر خود را به اشتراک بگزارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظر سنجی

از سایت ما راضی هستید؟

View Results

Loading ... Loading ...
آگهی
آگهی