با ما ارتباط برقرار کن

آخرین اخبار

ارائه‌شده

در

جواد امام: اگر واقعا حکومت بنا بر انتخابات حداکثری و پرشور دارد، باید اجازه دهد که شخصیتی مثل آقای خاتمی در انتخابات ۱۴٠٠ حاضر شود

به گزارش اصلاحات نیوز جواد امام، دبیرکل حزب مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب در گفت و گو با اصلاحات نیوز در پاسخ به این سوال که آیا سید محمد خاتمی در انتخابات آتی حضور به عمل می آورند گفت: ببینید این در واقع بر اساس اون جایگاهیست که اصلاح طلبان باید داشته باشند و اون میدان عمل است، ما نگفتیم آقای خاتمی در واقع پذیرفته ما گفتیم آقا ما بهتر از آقای خاتم نداریم و اگر واقعا حکومت بنا بر انتخابات حداکثری و پر شور دارد باید اجازه بدهند که شخصیتی مثل آقای خاتمی درواقع در میدان حضور پیدا کند.

 

دبیر کل حزب مجمع ایثارگران اصلاح طلب در ادامه افزود: آنچه که ما امروز در واقع شاهد آن هستیم، انتقاد هایی است که نسبت به جریان اصلاحات بابت حمایت از دولت آقای روحانی میکنند. و حمایت ما بخاطر شرایط آن زمان و برای متوقف کردن هزینه هایی بود که آقای احمدی نژاد ایجاد کرده بودند و درواقع مانع شدن برای ادامه آن روند تصمیم جریان اصلاحات این بوده که آقای روحانی را نسبت به دیگران در واقع گزینه مناسب تری میدانستند و از ایشون حمایت کردند .

 

این کنشگر سیاسی اصلاح طلب در ادامه افزودند؛ امروز واقعا آقای خاتمی یک کارنامه کاملا درخشانی دارند، سوابق آقای خاتمی، سوابق خانواده اش و عملکرد دولتش همه همه چیزش روشن و شفاف هست. درواقع آنچیزیست که مورد نظر امروز جامعه باید باشد و اگر آقایون ادعا دارند که مردم از اصلاح طلبان گذر کردند هیچ حضوری هم ندارند آقای خاتمی بهترین کاندیدای ماست . و درواقع حکومت هم اجازه بدهد که ایشون ورود کند به صحنه اگر قراره حذف شود، مردم حذف بکنند .

 

جواد امام در ادامه بیان داشت؛ ببینید آقای خاتمی که در واقع هیچ خفت و خطایی که در این سال ها مرتکب نشده و حتما اگر فرصتی باشد و جریان اصلاحات تو صحنه بیاد حتما این اقدامات و کاستی های دولت روحانی را رفع خواهد کرد و حتما با مردم صحبت خواهد کرد و من فکر میکنم که هنوز هم درواقع آقای خاتمی آن جایگاه خودش را دارد ، من فکر میکنم هنوز آقای خاتمی مرجعیت خودش را دارد و اگر خودش وارد صحنه شود آن ابهامات درواقع برطرف میشود و همه نگران این هستند که آقای خاتمی بخواهد حضور پیدا بکند و تلاش خواهند کرد موانعی که موانعی ایجاد خواهند کرد و تمام این تخریب هایی که انجام خواهند داد و دروغ و تهمتای فراوانی را نسبت میدهند.

 

امام در ادامه مطرح کرد؛  چرا اقای خاتمی را ممنوع تصویر کردند چرا ایشون نمیتواند آزاد در جامعه حاضر شود و ارتباط بگیرد و حرفش را بزند اگر آقای خاتمی اون جایگاهش را از دست داده است خب آقایون نباید نگران باشند اجازه بدند آقای خاتمی خودش را عرضه بکند و اصلاحات بیاید آزادانه کاندید خود را معرفی بکند و بعد اون مردم هستند که داوری و قضاوت درست خواهند کرد .

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: اصلاحات طلبان استراتژیشان خیلی روشن است. اصلاحات طلبان برخلاف آنهایی که میگویند انتخابات رو قصد دارند تحریم بکنند مطلقا بحث تحریم انتخابات را نخواهند داشت مطلقا انتخابات را تحریم نخواهند کرد ولی به هر قیمتی هم در انتخابات شرکت نخواهند کرد ما در انتخاباتی که آزاد باشد و رقابتی باشد درواقع عدالت در آن رعایت شده باشد بر اساس چارچوب قانون اساسی که ما بتوانیم کاندیدای که مورد اعتماد خودمان را معرفی بکنیم حتما در انتخابات شرکت میکنیم و پیروزی ما درواقع در گروی حضور مردم هست. در حضور مشارکت اکثریت مردم و رأی مردم هست و این درواقع بحث اصلاحات طلبان محسوب میشود.

 

دبیر کل مجمع ایثارگران اصلاحطلب در ادامه خاطر نشان کرد؛ اگر قرار باشد ما مجبور باشیم بریم به سمت کاندیدایی که درواقع نسبتی با جریان اصلاحات ندارد خب معلوم است که نباید بپذیریم اگر قرار باشد آنها برای ما کاندید معین بکنند و کاندید به جای ما رو معرفی بکنند و به ما تحمیل بکنند که شما کاندیدایی که درواقع نظرتان هست را تایید و اجازه حضور  نمیدهیم با این تفاسر ماهم قاعده آنها را نمیپذیریم .

 

وی در ادامه افزود؛ کاندیدایی که ما درباره اش به اجماع برسیم با برنامه اصلاحات تطبیق داشته شده است با جریان اصلاحات و بنا به خواسته جریان اصلاحات جلو آمده است و ثبت نام است و مورد پذیرش همه ماست نه کاندیدایی که از جای دیگری هماهنگ شده باشد بدون نظر اصلاحات ثبت نام کند و ما هم الزام پیدا بکنیم درواقع از اون کاندیدا دفاع کنیم خب دیگر این کاندیدای ما نیست. انتخاب ،انتخاب رقابتی نخواهد بودآون درواقع کاندیدای حداکثری ما نخواهد بود.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب بیان داشت؛ اصلا آقای لاریجانی گزینه اصلاح طلبان نخواهد بود که بخواهم رد بکنم یا تایید بکنم ، آقای خاتمی یک شخصیت محترمیست به هرحال مثل بقیه انسان ها با ویژگی های مثبت، ما اصلا با شخص کاری نداریم ما درواقع یک جریانیم یک جبهه ایم و این جبهه قطعا خودش باید کاندیدای خودشو انتخاب بکنه و معرفی بکنه اگر قراره برای این جبهه تصمیمی گرفته شود اون دیگه کاندیدای ما نخواهد بود.

 

جواد امام در ادامه گفت: شورای نگهبان باید بیاید وسط و درواقع اعلام بکند همه میتوانند آزادانه ثبت نام کنند. آنچه که قانون مشخص کرده است اینکه آقای الله کرم از یک طرف سخنگوی شورای نگهبان میشود از یک طرف آقای حسین شریعت مداری میخواهد تایین و تکلیف کند برای کل کشور در این صورت حتما ما زیر بار نخواهیم رفت
آقای شریعت مداری هیچ جایگاهی نه تنها دربین اصلاح طلبان من فکرمیکنم در اصول گرا ها هم امروزه جایگاهی نخواهد داشت ایشون آقای شریعت مداری میتواند متوسل شود به دروغ و تهمت و تخریب والا اگر اینا نگران نیستند حراس ندارند برای چی درواقع اقدام به تخریب کنند!

 

جواد امام در ادامه مطرح کرد؛ هیچ ملاقاتی اقای خاتمی با روحانی اخیرا نداشتند تاجایی که من خبر داشته باشم اگرم بوده من خبر نداشتم ، ببینید حمایت از آقای روحانی برمیگردد به شرایط زمان خاصِ خودش و شرایطی که کشور در آن قرار داشت، ما فراموش نکنیم آقای روحانی در دور اولش درواقع برجامی که پذیرفته شد و درواقع امضا شد آن برجام یک دستاورد بود که در حوزه بین الملل ما را از خطر جنگ بیرون کرد.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه بیان داشت؛ آقای روحانی در واقع به خاطر عدم مشورت و عدم استفاده از تیم توانمند موانعی که در پیش راهش به وجود آمد نتوانست سیاست‌هایش را اجرایی کند و حتما هم اگر امروز ۹۶ بود در ادامه موفقیتی که با برجام دولت روحانی بدست اورد باز هم ما از آن حمایت میکردیم.

 

جواد امام ادامه داد؛ واقعیتی است که باید بپذیریم که چون ما در نظام فعالیت حزبی با آن صورت نداریم  انتخابات نیز اصلاً حزبی درست نقش بازی نخواهد کرد اگر ما نظام من در واقع یک نظام حزبی بود قاعدتاً می‌توانستیم نسبت به عملکرد آقای روحانی انتقاد کنیم آقای روحانی از وزیر علوم خود انتقاد می کند و می گوید این گزینه بیستم من بود یعنی خود دولت در واقع این قدر اختیار و عمل نداشته که بتوانند وزیر علومی که مورد نظر خودش است را انتخاب کند.

 

این فعال سیاسی اصلاح طلب مطرح کرد؛ عیبی بی ندارد باید باز هم تلاش کرد ما تلاشمان را می‌کنیم و مردم هم باید در صحنه حاضر شود ما هزینه خود را میدهیم آنهایی که ما را حذف می کنند و اجازه نمی دهند ما در صحنه حاضر شویم و موانع ایجاد می‌کنند خودشان بیایند و مشخص کنند که آنها بودند که نگذاشتند حاضر شویم ما در انتخابات ۹۸ آمدیم با تمام قوا هم آمدیم ولی باز هم علی رغم این که میگفتن اصلاح طلبان جایگاهی ندارند همه را رد صلاحیت کردند و در این صورت ما گفتیم کاندیدایی نداریم که بخواهیم معرفی کنیم

 

جواد امام در پایان درباره کارگزاران خاطر نشان کرد؛ به هرحال کارگزاران هم در واقع در جبهه اصلاحات هستند راجع به آینده آنها نمی توانیم پیشداوری کنیم ولی در واقع سخنگوی کارگزاران که آقای مرعشی می باشد این موضوع را رد کرد و کسانی که به صورت غیررسمی این صحبت ها را می کنند به نظر نمی شود به پای یک حزب نوشت و آنچه که الان مسلم هست این است کخ چه در شورای هماهنگی و چه در جبهه آتی که به عنوان جبهه اجماع ساز تشکیل خواهد شد آنها نیز حضور خواهند داشت و من فکر می‌کنم آنهایی که ساز مستقل بخواهند بزنند باید تکلیفشان را با اصلاح‌طلبان روشن بکنند ولی آنچه که امروز مسلم است کارگزاران نیز درون اصلاحات محسوب می‌شود/

/ انتهای پیام

  کارشکنی‌های‌ مجلس یازدهم ادامه خواهد داشت، در هر شرایطی باید رای داد تا کوته‌بین‌ها نتوانند برنده شوند
آگهی
آگهی